Kai pasaulis susidomėjęs stebėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą, panašios nuotaikos vyravo ir Kėdainių muzikos mokykloje. Jos bendruomenė rinkosi į nuotaikingą ir labai muzikalią šventę „euREVIZIJA“, kurios metu scenoje pasirodė šeimyniniai duetai, ansambliai, buvo skelbiamos metų nominacijos. Tai buvo „Diena kitaip“, šiemet skirta šeimos dienai.

„Diena kitaip“ Muzikos mokykloje rengiama jau aštuntus metus. Tiesa, anksčiau ji vykdavo balandžio 1-ąją. Būdavo ir juokų, ir pakvailiojimų scenoje, labai išradingų pasirodymų. Po to šį renginį kiek pristabdė karantinai ir pernai Ukrainoje prasidėjęs karas. Tuomet buvo didelė nežinomybė, nesinorėjo linksmintis, tad nutarėme palaukti. Pagalvojome, kad galime tą dieną prijungti prie šeimos dienos, nes mūsų mokyklą lanko nemažai moksleivių tėvų, kurie čia ir džiazuoja, ir groja ansambliuose, ir dainuoja. Tad šiandien scenoje pasirodys muzikuojančios šeimos. Tai nėra kažkoks konkursas, tiesiog, norime linksmai praleisti laiką kartu ir dovanoti vieni kitiems džiaugsmą“, – pasakojo Muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Černikauskienė.

Scenoje – šeimyninių pasirodymų įvairovė

„euREVIZIJAI“ paruošta apie 20 pasirodymų. Moksleiviai kartu su tėvais ar kitais šeimos nariais ėmė į rankas gitaras, akordeonus, barškučius, styginius ar pučiamuosius instrumentus, sėdo prie fortepijono, kanklių ar būgnų ir stebino repertuaro įvairove – buvo ne tik lietuviškų, bet ir vokiškų ar žydiškų akcentų. Skambėjo ir rokenrolas, ir braziliškoji samba…

„Kasmet mes turime tokią neeilinę šventę, kada visi susibėgame kartu ir vienas iš kito ar net iš paties savęs smagiai pasijuokiame. Tai darome draugiškai, nieko neįžeisdami. Labai laukiame šio renginio, puošiamės, ruošiamės.

Šiandien yra mūsų su dukra debiutas, bus fortepijoninis duetas keturiomis rankomis. Labai puikios nuotaikos, yra mažytis jauduliukas, bet pabandysime jį įveikti. Matysim, kaip pasiseks. Manau, jei ir nuklysime, žiūrovai mums atleis.

Šiandien bus įdomu išgirsti, ir kaip groja kiti. Labai gerai, kad mokykloje yra tokių renginių, ne vien pamokos vyksta“, – nekantraudami pasirodyti scenoje kalbėjo Muzikos mokyklos vyresnysis mokytojas Robertas Šulcas su dukra Amelija.

„Sūnus prieš 6-erius metus pradėjo lankyti Muzikos mokyklą, tada ir aš panorau lankyti, vėliau atsivedžiau dukrą. Sūnus groja gitara ir pianinu, aš – pianinu, dukra – fleita.

Mums smagu čia mokytis, tokia gera atmosfera, visi draugiški, visada padės, nėra jokios įtampos, vien tik džiaugsmas. Bet, aišku, padirbėti reikia, kiek darbo įdedi, tokį rezultatą ir turi.

Džiugu, kad yra tokių renginių, kaip šis, nes jie suburia bendruomenę, vaikai, tėvai ir mokytojai gali leisti laiką kartu. Po Covido esame kažkiek atitolę, tad mes už tai, kad tokių susibūrimų būtų daugiau“, – kalbėjo Kristina su sūnumi Adomu.

Po „revizijos“ – nominacijų gausa

Kaip juokavo renginio vedėjos, ruošiantis šventei, buvo ne tik ruošiami muzikiniai pasirodymai, bet ir atlikta „revizija“, speciali komisija peržvelgė neformalaus mokyklos gyvenimo įdomybes, įvertino neakademines bendruomenės narių savybes, neliko nepastebėti ir netradiciniai nutikimai ar netikėtos įžvalgos. Kruopštaus komisijos „darbo“ rezultatas – šmaikščios nominacijos, kuriomis mokyklos bendruomenės nariai įvertinti, pavyzdžiui, už neeilinius gabumus mokytis Muzikos mokykloje nematomu būdu, už visada pakeltą nykštį, kai siūloma pakoncertuoti.

„euREVIZIJOS“ dalyvių pasirodymus vertinusiai grupei „ZAZA“ buvo skirta „Duodam gazo“ nominacija. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Buvo ir „rimtesnių“ nominacijų: už viso gyvenimo Muzikos mokykloje nuopelnus, už didelį prisidėjimą prie vaikų-titanų ugdymo, už tai, kad vaikai muzikuoti skatinami ne žodžiais, o savo pavyzdžiu. Nominacijų buvo tiek, kad sunku išvardinti, kas rodo, kad ši bendruomenė gyvena išties turiningai, nenuobodžiai.

Šventės rekvizitas – akiniai

Apsilankius renginyje buvo matyti, kad ne tik scenoje pasirodę atlikėjai, bet ir dauguma žiūrovų salėje buvo su akiniais. Pasirodo, tai – šiųmetis rekvizitas.

„Kasmet būna naujas akcentas. Šiemet – akiniai, kažkada  buvo pižamos. Mokytojai vaidino spektaklį su namine apranga. Kitais metais turėjome „Oskarus“, buvo patiestas raudonas kilimas, kuriuo žengė nominuotos žvaigždės.

Už akademinius pasiekimus konkursuose ar festivaliuose mes vaikus ir mokytojus įvertiname metų pabaigoje, o ši diena yra kitokia. Ji skirta linksmintis, viską daryti kitaip, pavyzdžiui, išbandome instrumentus, kuriais niekad gyvenime nesame groję. Visada stengiamės pastebėti, kas buvo įdomaus ar netikėto mūsų mokykloje“, – apie išradingai minimą „Dieną kitaip“ pasakojo A. Černikauskienė.

Šį mėnesį Kėdainių muzikos mokykloje bus dar vienas įdomus renginys – gegužės 26-ąją moksleivių taryba organizuoja tradicinį renginį „Naktis Muzikos mokykloje“. Bus ir smagių netikėtumų, ir, žinoma, muzikos.