Ypatingai šiltą ir saulėtą trečiadienio popietę Muzikos mokykloje vyko baigiamųjų pažymėjimų įteikimo šventė. Net 46 jos auklėtiniai po intensyvių mokslų, trukusių septynerius metus, baigė mokyklą. Tai – jau 56 Muzikos mokyklos absolventų laida.

Tiesa, didžioji dauguma mokinių ir toliau kasdien skubės į mokyklą bei pažintį su muzika tęs toliau, pasirinkdami tęstinį muzikos mokymosi kursą. Tačiau yra ir tikrų mokyklos išugdytų deimančiukų, kurie savo talentą ir gabumus nuo kitų metų ugdys muzikos konservatorijose.

Ugdymui – 1600 valandų

„Šiandien įvairių sričių: styginių, akordeonistų, liaudies instrumentalistų, pianistų, pučiamųjų instrumentų klasių absolventai gavo baigiamuosius pažymėjimus. Kaip ir kiekvienais metais, gausiausiai mokyklą baigė jaunieji fortepijono ir styginių instrumentų skyriaus absolventai“, – kalbėjo mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.

Didžioji dalis mokinių pasiliko tęsti mokslų mokykloje ir toliau. Pasak direktorės, jai labai malonu, kad mokiniai, baigę 7-erių metų muzikos kursą, turėdami įgūdžių ir meistriškumo, ir toliau ateina groti savo malonumui. „Tikiu, kad jie buvo ir liks tikrais muzikos mylėtojais“, – šypsojosi pašnekovė.

Išugdyta gabių muzikančių

Nors ne visi absolventai aktyviai dalyvavo įvairiuose konkursuose, tačiau jie Muzikos mokykloje praleido didžiąją dalį laiko, aktyviai bendravo, diskutavo su mokytojais, kitais mokiniais.
Tačiau yra ir tikrų perliukų. „Muzikos mokykloje yra išugdyti gabūs absolventai, kurie birželio 1-ąją buvo įvertinti bei apdovanoti rajono Gabių vaikų pagerbimo šventėje. Tai Meda Juodenytė, fortepijono skyriaus absolventė, kuri tarptautiniame konkurse Austrijoje gavo laureato diplomą, Elzė Kaziukonytė, tarptautinių konkursų laureatė, džiaugiamės ir Daniele Paužaite bei Aiste Bugaite, kurios, kartu su E. Kaziukonyte yra susibūrusios į kamerinį trio bei kartu dalyvauja įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose, koncertuose“, – kalbėjo R. Kutraitė.

Dėkingos mokytojams

Be to, dvi merginos jau įstojo į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją. Viena jų – fortepijonu grojanti E. Kaziukonytė, kuri, sekdama vyresnės sesės pėdomis, jau nuo kito rugsėjo pradės mokslus konservatorijoje.

„Mano sesė pradėjo lankyti muzikos mokyklą, taigi, užsimaniau ir aš. Groti fortepijonu mane mokė nuostabi mokytoja Olga Lukšienė – nemanau, kad dar kada nors turėsiu tokią gerą ir rūpestingą mokytoją. Ji labai daug laiko praleido su manimi, mane ruošdama konkursams. Esu jai už tai labai dėkinga“, – šypsojosi E. Kaziukonytė.

Smuiku grojanti D. Paužaitė pasakojo, kad Muzikos mokykloje įsimintiniausia jai pasirodė aplinka bei čia sutikti žmonės. „Muzikos mokykloje aš jaučiuosi sava, o čia sutikti žmonės man tapo pavyzdžiais, kuriuos sekdama aš augau, tobulėjau. Mokytoja Zina Geičienė mane ruošė begalei konkursų bei pasirodymų, kuriuose aš dalyvavau ir viena, ir su kameriniu merginų trio. Jo narės Aistė bei Elzė tapo tikromis ir geromis mano draugėmis“, – pasakojo D. Paužaitė.

„Besimokydama mokykloje sutikau daug naujų žmonių, sutikau naujų draugų, kurie išliks visam gyvenimui, – paklausta, kas įsiminė labiausiai, pasakojo kita šios laidos absolventė, fleitininkė A. Bugaitė. – Labai myliu savo fleitos mokytoją Juliją Maksimec, kuri man suteikė išties daug: patirties, žinių. Atėjusi į Muzikos mokyklą jaučiuosi kaip namuose, aš čia tik pailsiu – būdama su draugais, grodama, bendraudama. Septyneri metai yra ilgas laiko tarpas, bet jie pralėkė išties greitai. Ir, jei turėčiau galimybę, viską pakartočiau iš naujo.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.