"Two Violins" - jaunieji smuikogenijai: I. Bondarenko (dešinėje) ir T. Žmendak (antra iš kairės).

„Two Violins“ – jaunieji smuikogenijai: I. Bondarenko (dešinėje) ir T. Žmendak (antra iš kairės).

Antradienį, Šėtos kultūros centro salė buvo pilna – čia koncertavo pasaulinio lygio smuikininkų duetas iš Ukrainos „Two Violins“.

„Atlikėjams – vos 13 metų, tačiau jie neabejotini vunderkindai, muzikos genijai. Jeigu groja angelai, tai turėtų būti kažkas panašaus į duetą „Two Violins“ iš Kijevo. Jų koncertas buvo užburiantis“, – sakė Vidmantas Valantiejus, kurio pastangų dėka mažo miestelio gyventojai turėjo galimybę pasiklausyti Niujorko, Londono koncertų salių publikos numylėtinių.

Į koncertą susirinko pilna salė žmonių – ir jaunimo, ir vyresnių, ir vietinių šėtiškių, ir atvykusiųjų iš Kėdainių. Charizmatiškasis duetas – Ilja Bondarenko ir Tatjana Žmendak atidavė visas jėgas bei emocijas ir mūsiškei publikai.

V. Valantiejus žavėjosi atlikėjų paprastumu ir genialumu.

V. Valantiejus (dešinėje) žavėjosi atlikėjų paprastumu ir genialumu.

Koncerto klausėsi pilna žiūrovų Šėtos kultūros centro salė.

Koncerto klausėsi pilna žiūrovų Šėtos kultūros centro salė.

„Labai susižavėjau šių dviejų atlikėjų asmenybėmis, jų turtingu vidiniu pasauliu, bendravimu. Jie, nors ir garsūs, tačiau labai paprasti ir mieli jauni žmonės. Čia labai tinka taisyklė – genialumas paprastume“, – po koncerto sakė V. Valantiejus. Pastovūs „Two Violins“ scenos partneriai yra Nataljos Lebedevos pedagogų trio. Natalja yra puiki džiazo pianistė, kompozitorė ir aranžuotoja, įeinanti į įtakingiausių Ukrainos muzikantų dešimtuką kartu su roko ir klasikinės muzikos žvaigždėmis.

Koncertas įspūdį paliko ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams – jie šoko, plojo, šiltai palaikė jaunuosius ukrainiečius, po koncerto įteikė gėlių.

Koncertavę ukrainiečiai taip pat džiaugėsi šiltu palaikymu iš salės, nepamiršo padėkoti ir už puikią akustiką ir įgarsinimą.

Tačiau prieš koncertą būta ir tam tikro nerimo – kaip žinia, šiuo metu Ukrainoje vyksta karas, tad iki paskutinės minutės buvo neaišku, ar smuikininkams pavyks kirsti šalies sieną ir atvykti pas mus.

„Šis koncertas – tai ukrainiečių padėka mums, lietuviams, už mūsų paramą Ukrainai šiuo sunkiu jiems laikotarpiu“, – sakė V. Valantiejus.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.