Apie 30 vaikų praėjusią savaitę kasdien skubėdavo į Janinos Monkutės-Marks muziejų-galeriją, kurioje vyko išskirtinė kūrybinė stovykla, pavadinta „Kūrybos laisvė“. Paskutinę stovyklos dieną, muziejaus-galerijos erdvėse buvo surengta vaikų darbelių paroda, kurią galėjo apžiūrėti ir žavėtis vaikų tėveliai.

„Šių metų stovykla buvo nuostabi, į ją susirinko labai kūrybingi, žaismingi, daug idėjų turintys vaikai. Tiesa, stovykla buvo mokama, tad vaikai rinkosi motyvuoti, jau žinodami, kad čia visą savaitę kurs. Labai tikiuosi, kad šios stovyklos dalyviai tapo tikrais muziejaus draugais, tad su jais dar ne kartą pasimatysime. O galbūt jie taps mūsų naujaisiais savanoriais, prisidedančiais prie įvairių muziejaus iniciatyvų“, – kalbėjo muziejaus-galerijos kuratorė ir stovyklos organizatorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė. Beje, vaikų kūrybinė stovykla čia organizuojama jau ne pirmus metus.

Muziejus-galerija jau turi savo savanorių senbuvių ratą – šie jaunuoliai ir šį kartą muziejaus darbuotojų komandai talkininkavo įvairiuose užsiėmimuose su vaikais.

Kiekviena stovyklos diena – vis nauja patirtis. Penkias dienas iš eilės užsiėmimus lankę vaikai susipažino su vis skirtinga dailės technika – tai keramika, grafika, tapyba, smėlio mandalos, indėniškų sapnų gaudyklių ir afrikietiškų būgnelių kūrimas, chna tatuiruotės.

„Kiekvienas vaikas kūryboje išreiškė save. Stengiamės vaikų neapriboti, nežaboti jų kūrybos, leisti jai lietis laisvai“, – šypsojosi A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Pačių vaikų įspūdžiai iš stovyklos – patys geriausi. Mažieji su pasididžiavimu rodė savo sukurtus darbelius tėveliams, pasakojo, kaip juos atliko.

„Stovykla buvo labai įdomi, ne tik sužinojome daug naujo, bet ir susiradome naujų draugų“, – šypsojosi jaunieji stovyklautojai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.