Aštuonerius metus Kovo 8-ąją Kėdainių rajone buvo rengiama šventė „Ačiū, kad šalia esi“. Jos metu apdovanotos einamai­siais metais labiausiai nusipelniusios krašto moterys. Šiemet renginio nebebuvo. Kodėl?

Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė atsiuntė Kėdainių kultūros centro atsakymus, kodėl nebeliko krašto moterų rinkimų:

„Projektas „Kėdainių metų moterų rinkimai“ ir šventė „Ačiū, kad šalia esi“ vyko net aštuonerius metus. Paskutiniuosius metus organizatoriai pradėjo justi mažėjantį bendruomenės domėjimąsi šiuo projektu – žmonės vangiai siūlydavo pretendentes arba siūlydavo be  motyvacijos.

Tik Kultūros centro darbuotojų dėka ir asmeniškai kreipiantis bei raginant įvairias įstaigas, seniūnijas, bendruomenių centrus siūlyti  kandidates į paskelbtas nominacijas, būdavo pasiekiamas tikslas. Todėl organizatoriai mano, jog pagrindinė renginio idėja – būtent visuomenei pastebėti šalia esantį žmogų ir jį pagerbti – išsikreipė. Įstaigos ir organizacijos savo pretendentus ir moteris taip pat sėkmingai siūlo konkursams „Metų mokytojas“, „Metų socialinis darbuotojas“, „Metų medikas“, „Kultūros versmė“  ir kitiems respublikiniams konkursams bei rajone skelbiamoms nominacijoms.

Nauja šventės forma gali atsirasti gimus kitai idėjai. Esame atviri pasiūlymams ir laukiame jų iš bendruomenės.

Šiais metais Kėdainių krašto bendruomenę kvietėme į kitus renginius.

Renginių rajone netrūksta. Savaitgaliais ir švenčių dienomis vyksta daug renginių, kuriuos organizuoja ne tik Kėdainių kultūros centras, bet ir kitos įstaigos“.