Dailės mokytojos jau ne pirmą kartą pavasarį pasitiko kūrybinių darbų paroda, jau aštuntą kartą surengta Kėdainių kultūros centro foje.

Šįkart kūrybiškos moterys įsiklausė į kolegės Marijos Burneikienės siūlymą ir kūrė sapnų gaudykles.

Pasak parodos sumanytojos Rimos Stadalnykienės, mokytojos labai nekantriai laukia pavasario, gal galėtų parodyti, kuo ir kaip gyvena. „Laikas nestovi vietoje. Mūsų moterys nuolat atranda įvairių naujovių, gyvena ieškojimuose. Kai sutarėme rengti parodą, skirtą sapnų gaudyklėms, buvo daug kalbų ir diskusijų apie interpretacijas. Atėjusieji į parodą pamatys pačių įvairiausių prisilietimų prie sapnų: vienos tapė, kitos dirbo su oda, trečios atsigręžė į grafiką, ketvirtos atsidavė tekstilei. Visos skirtingai pažiūrėjo į temą ir labai originaliai ją atspindėjo. Džiugu, kad turime ką parodyti ir kuo pasigirti“, – sakė R. Stadalnykienė.

Mokytojų parodose kaskart dalyvaujanti Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė į uždfuotį žvelgė labai atsakingai. „Kadangi mačiau, jog kolegės labiau improvizuoja sapnų gaudyklių tema, kurdamos darbus sapnų tema, tai aš nutariau pabandyti padaryti tikrą sapnų gaudyklę. Teko ir internete medžiagos paieškoti, kad sužinočiau, kas jos yra ir kaip gaminamos. Pasirodo indėnai turi labai gilias tradicijas, kurdami gaudykles. Beje jų negalima rišti bet kaip – yra tam tikra tvarka ir taisyklės. Kadangi taisyklių nenorėjau laikytis, tai leidau sau nuo jų pabėgti. Sukūriau man priimtiną gaudyklę. Į ją sudėjau labai daug ir įvairių medžiagų – pagražinau akmenukais, parvežtais iš skirtingų pasaulio kraštų: vieni į mano namus atkeliavo iš Italijos, kiti – iš Indonezijos, treti iš mūsų pajūrio. O darbą dariau naktimis, kai kiti miega. Tai juokauju, kad mano sapnų gaudyklė yra sukurta iš pavogtų sapnų, nes aš miegą iškeičiau į darbą“, – savo kūrinį pristatė tekstilininkė Vida Burbulienė.

Dailės mokytojų paroda Kultūros centrą puoš visą kovo mėnesį.

Vida Burbulienė parodai sukūrė stilizuotą sapnų gaudyklę.

Vida Burbulienė parodai sukūrė stilizuotą sapnų gaudyklę.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.