Visą šią savaitę Kėdainių miesto ir rajono gyventojai buvo kviečiami prisijungti prie įdomių veiklų, edukacijų, pasiklausyti paskaitų, išmokti naujų, ar patobulinti jau turimus įgūdžius. Ir visa tai buvo skirta ne jaunuoliams, bet suaugusiesiems žmonėms.

Tokios galimybės buvo suteiktos šią savaitę vykusių Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių metu. Teigiama, kad tokios savaitės pagrindinė idėja – jog mokymasis vyktų ne tik akademinėje aplinkoje, bet ir įvairiose netradicinėse erdvėse.

Visą savaitę – intensyvūs užsiėmimai

Irina Jančiukienė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė (dešinėje) teigė, kad suaugusieji šiais laikais turi visas sąlygas gilinti jau turimas žinias, siekti naujų.

„Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“, – tokiu šūkiu pavadinta buvo šiųmetė suaugusiųjų mokymosi savaitė. Joje dalyvavo įvairaus amžiaus kraštiečiai, tačiau nemažas dėmesys buvo skirtas būtent senjorams. Visą šią savaitę vyko intensyvūs užsiėmimai: suaugusieji buvo kviečiami sportuoti (vyko mankštos, šiaurietiško ėjimo užsiėmimai), dailės ir menų kūrybinės dirbtuvės (darbai su oda, siuvimas, fraktalų piešimas, tapyba, grafika, koliažo technikos išbandymas). Taip pat kraštiečiai turėjo galimybę pasiklausyti įvairių paskaitų: apie kūrybiškumo lavinimą, atsipalaidavimą kvėpuojant, augalų naudingąsias savybes, vėžio prevenciją, archajinį puodų degimo būdą, taip pat ir apie elgesį internetinėje erdvėje.

Galimybės suteiktos visos

„Jau pats pavadinimas – „Mokymosi savaitė“ teigia, kad mokomasi iš praeities dėl ateities. – sakė Irina Jančiukienė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė. – Ši savaitė yra skirta Lietuvos tūkstantmečiui paminėti, o mes bandome tęsti tradiciją mokytis kitokiais būdais bei metodais, atkreipdami dėmesį į praeities pamokas. Labai džiaugiamės, kad turime daug partnerių, kurie sutiko prie mūsų prisidėti. Labai tikiuosi, kad užsiėmimuose dalyvavęs žmogus atrado save, rado sau įdomią veiklą.“

Pasak pašnekovės, šiuo metu kėdainiečiai turi išties geras sąlygas mokytis ir lankyti tiek formaliojo ugdymo, tiek neformaliojo ugdymo užsiėmimus. „Tad tiesiog reikia domėtis, mat galimybės mokytis yra suteiktos visos“, – pabrėžė centro vadovė.

Mokosi keli šimtai suaugusiųjų

Formalųjį mokymą mokymo centre šiuo metu lanko apie 130 suaugusiųjų. Čia mokosi asmenys, kurie neturi įgiję pagrindinio, vidurinio išsilavinimo. Gana nemažai žmonių lanko ir neformalųjį ugdymą – kasmet pareiškia norą mokytis apie 100 žmonių. Vieni jų gilina kalbų (anglų, vokiečių) žinias, kiti ateina pastiprinti savo sveikatą, dalyvauja jogos užsiėmimuose, mokosi masažo. Tiesa, džiugina faktas, kad su kiekvienais metais suaugusiųjų, norinčių mokytis, tik daugėja.

„Tokių žmonių ypač didėja senjorų tarpe. Mes turime Trečiojo amžiaus universitetą, jame yra virš 200 klausytojų. Šiais metais jis ypač pasipildė naujais nariais, kurie nori patobulinti savo kompetencijas, įgyti naujų žinių“, – kalbėjo I. Jančiukienė.

Kviečia į renginius

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjusios Kėdainių dailės mokyklos, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kėdainių krašto muziejaus, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (SJMC), Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto, Kėdainių kultūros centro, Kėdainių profesinio rengimo centro ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos bendruomenės kviečia apsilankyti dar keliuose šios savaitės renginiuose:
Lapkričio 23 d. 14.30 val. vyks praktinė edukacinė erdvė senjorams „Pažįstami/nepažįstami socialiniai tinklai“. Ką močiutės ir seneliai veikia „Facebook? Kam reikalingas elektroninis paštas? (Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, 215 kab., S. Dariaus ir S. Girėno g. 52).

Lapkričio 28 d. 17.00 val. vyks edukacija „Koliažo technikos išbandymas“. Edukaciją veda Daiva Nurdinova. (Kėdainių kultūros centras, J. Basanavičiaus g. 24).

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.