„Mokymosi galia ir žavesys“ – taip įdomiai ir originaliai pavadinta šiųmetė, jau aštuonioliktus metus iš eilės rengiama Suaugusiųjų mokymosi savaitė Kėdainiuose. Startavę pirmadienį, pačių įvairiausių žanrų ir tematikos renginiai apsilankyti kvietė įvairiausio amžiaus kraštiečius.

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė direktorė Irina Jančiukienė teigė, kad suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiuose kasmet dalyvauja vis daugiau žmonių.

Fizinio aktyvumo užsiėmimai, įvairių meno sričių kūrybinės dirbtuvės, atviros kalbų pamokos, muzikiniai renginiai – visos šios veiklos buvo orientuotos į suaugusiuosius, mat mokytis niekada nevėlu, net jei esi ir pensinio amžiaus!

Kasmet suaugusiųjų neformaliajam švietimui iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto yra skiriama kelių tūkstančių eurų suma, kurią išsidalina šias veiklas vykdančios įstaigos bei organizacijos.

Finansuojama 12 organizacijų

Pasak Henriko Vaicekausko, Kėdainių šveitimo pagalbos vadovo, šiais metais iš savivaldybės biudžeto neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programoms konkurso būdu buvo skirta 5 tūkst. eurų suma, kurią išsidalino 12 rajone veikiančių įstaigų ir organizacijų. Didžiausios, 500 eurų siekiančios sumos buvo išdalintos Janinos Monkutės-Marks muziejui, Trečiojo amžiaus universiteto Kauno apskrities filialui, Kėdainių trečiojo amžiaus universitetui, Paaluonio bendruomenės centrui, Kėdainių krašto muziejui. Kitoms įstaigoms buvo padalinta mažesnė lėšų suma. Programų įgyvendinimo procesas tebevyksta iki šiol. „Savivaldybės administracijos vardu parengėme ir teikėme paraišką Švietimo ir mokslo ministerijos įstaigai, kuri papildomai dar skiria 4 tūkst. eurų. Taigi, konkurso būdu papildomai yra finansuojamos dar 7 organizacijos. Įgyvendinamos veiklos yra labai įvairios – didžioji jų dalis yra nukreipta į bendruosius gebėjimus, bendravimą, bendradarbiavimą, kalbų mokymąsi“, – pasakojo H. Vaicekauskas.

Galimybė atrasti naują pomėgį

Šios savaitės renginių koordinuojančia organizacija tapo Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras. Įstaigos direktorė Irina Jančiukienė džiaugėsi, kad kasmet dalyvaujančiųjų renginiuose skaičius tik auga.

„Pas mus į centrą ateinantys suaugusieji gali įgyti vidurinį, pagrindinį išsilavinimą, užpildyti savo mokymosi spragas. Čia vyksta labai daug ir neformaliojo švietimo veiklų, kurias lanko virš šimto žmonių. Mes labai žavimės Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų gausa bei noru dalyvauti įvairiose veiklose. Apksritai, mus džiugina, kad galime suburti Kėdainių bendruomenės narius mokymuisi. Suaugusiųjų švietimu užsiima ir daugiau įstaigų. Jas lankydamas, kiekvienas žmogus gali rasti mėgiamą pomėgį, atrasti naujus, nepažintus gebėjimus, padaryti, sukurti kažką naują. Tikrai pilnavertis gyvenimas, kuomet esi ne vienas ir ne vienišas”, – pasakojo centro direktorė I. Jančiukienė.