Saulė dar skaisti, orai dar karšti, tačiau visgi jau kvepia rudeniu:  nacionalinį mūsų paukštį, gandrus, Sirutiškio kaimo bendruomenė išlydėjo į šiltesnius kraštus.

 K. Volkus džiaugiasi, kad gandrų palydos tampa laukiama visos bendruomenės šventė.

K. Volkus džiaugiasi, kad gandrų palydos tampa laukiama visos bendruomenės šventė.

Šeštadienio pavakarę į gandrų išleistuves buvo susirinkę ir vaikai, ir tėveliai, ir seneliai.
„Gandrų palydas organizuoja visa Sirutiškio bendruomenė. Jos jau tapo mūsų tradicija – mat rengiamos penktus metus iš eilės. Gandrai tapo mūsų „apaštalais ir ambasadoriais“, iš kurių mokomės bendruomeniškumo, pagalbos vienas kitam“, – sakė Kęstutis Volkus, vienas pagrindinių šios šventės organizatorių.
Per gandrų palydėtuves kaimo bendruomenė ne tik linki jiems gero kelio, bet ir dėkoja už triūsą – tėveliams atneštus vaikelius.
Kasmet pagerbiami ir tolerantiški kaimynai. Jiems įteikiami padėkų raštai, pasirašyti ne kokių nors valdininkų, o būtent kaimynų.
,,Šiais laikais dažnam lietuviui lengviau mylėti toli gyvenančius gruzinus negu čia pat įsikūrusį kaimyną. Susipykti lengva, o susitaikyti – sunku. Todėl raginame būti tolerantiškiems vienas kitam, mokytis nuoširdžiai džiaugtis ne tik savo, bet ir kaimyno sėkme“, – sakė K. Volkus.
Ateityje per gandrų išleistuves planuojama pagerbti ir jaunas, į Sirutiškį gyventi atsikrausčiusias šeimas. „Nesnauskite, kraustykitės pas mus – čia gyventi tikrai gera“, – šypsodamasis kviečia K. Volkus.
Iki vėlaus vakaro užtrukusi šventė šurmuliavo Sirutiškyje įrengtame ekologiniame botaniniame skverelyje.
Čia gyvena ne tik daug paukščių, bet ir ežiukų, net žalčiukų. „Taip artėjame prie gamtos“, – sakė sirutiškiečiai. Be to, ir išlydėti buvo ką, mat šiais metais Sirutiškyje gyvenę gandrai išperėjo nemažai gandriukų.
Sirutiškiečiai vaišinosi pavakariais, klausėsi dainų, stebėjo pasirodymus, apdovanojo savo bendruomenės narius. Šventėje svečiavosi ir kinologas su tarnybiniu šunimi.
Šventėje dalyvavo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė su šeima, Kėdainių rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Tarybos narys Darius Petrauskas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.