Birželio 1 d. startuoja 20-asis Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Tai puiki proga aplankyti moderniausias laboratorijas, pamatyti superkompiuterius, audinių inžinerijos įrangą ir kt.

Birželio 6 d. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje lankysis „mobilioji bioklasė“. Tai bendras Vilniaus universiteto ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ projektas, suteikiantis progą padirbėti modernioje molekulinės biologijos laboratorijoje.

Krakių gimnazijos fizikos ir matematikos mokytojas Renoldas Klimavičius sakė, kad mokykla šiame Mokslo festivalyje dalyvauja jau ketvirtus metus. Šiemet kartu su krakiškiais biotechnologijų laboratorijoje dirbs ir moksleiviai iš Kroatijos ir Lenkijos, kurie tuo metu pagal Erasmus+ programą viešės Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje.

Apie festivalį

Festivalio programą, kurioje daugiau kaip 360 nemokamų renginių, kaip kasmet, padėjo kurti šalies universitetai, kolegijos, aukštųjų technologijų kompanijos.

Festivalis kvies kurti pokalbių robotus (chatbots), mokytis programuoti, konstruoti vėjo jėgaines ir bendrauti su superkompiuteriu, chemiko akimis pažvelgti į gėles, išbandyti jėgas matematikos protmūšyje, išauginti susitraukiančius širdies raumenis, susipažinti su lazerių inžinerija ir bioimitacinėmis medžiagomis.

Specialistai mokys išvengti technostreso darbe, neuromokslininkai paaiškins, kas „valgo“ mūsų smegenis, NATO kariai ir nepriklausomo dezinformacijos ir propagandos tyrimo centro Debunk.org specialistai pasakos apie dezinformaciją ir artėjantį NATO viršūnių susitikimą Lietuvoje.

Festivalio dalyviai generuos naujas verslo idėjas taikydami Danijos Olborgo universiteto mokslininkų sukurtą „Creative Platform“ metodiką, įsitikins, kad menas kuriamas net molekulinės biologijos laboratorijose.

Programas parengė šalies universitetai

Turiningas programas parengė šalies universitetai ir kolegijos, o Kauno technologijos universitetas rugsėjo 2 d. kvies į savo dieną festivalyje. Daug įdomybių laukia festivalio renginiuose Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Mokslo festivalio komanda pasklis po įvairius rajonus, miestelius.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje bus pasakojama apie astronomiją Lietuvoje.

Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazijoje – atliekami chemijos ir fizikos eksperimentai.

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje lankysis „mobilioji bioklasė“. Tai bendras Vilniaus universiteto ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ projektas, suteikiantis progą padirbėti modernioje molekulinės biologijos laboratorijoje.

Apsilankiusieji Girionių parke Kauno rajone sužinos, kokius vaistinius, valgomus, dekoratyvinius sumedėjusius augalus galima rasti miške.

Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos mokiniai išgirs, kokie įvairūs būna atomų branduoliai ir kur jie naudojami.

Žengė už šalies ribų

Pirmą kartą festivalis pasieks ir mūsų kaimynines šalis. Lektoriai bendraus su mokslo mėgėjais Lenkijoje ir Latvijoje. Paskaitos festivalyje – ne tik lietuvių, bet ir ukrainiečių bei anglų kalbomis.

Festivalio uždarymas įvyks Vytauto Didžiojo Botanikos sode Kaune. Čia mokslas susilies su gamta ir kultūra.

Programoje – „Gala koncertas“ su N2 šou, „Kitavos“ ansamblio ir jungtinio mokyklų kolektyvo pasirodymas, speciali šventinė svečių iš Varšuvos, Koperniko mokslo centro komandos, mokslo eksperimentų programa.

Su visa programa susipažinti ir užsiregistruoti į nemokamus renginius galima čia.