Kėdainių profesinio rengimo centre (Kėdainių PRC) šurmuliavo tradicinė specialybių mugė, kurioje patraukliai pristatytos ir praktiškai išbandytos čia siūlomos įgyti specialybės.

Didelis susidomėjimas

Susipažinti su galimybėmis, kurias jaunimui siūlo Kėdainių PRC, panoro daugiau kaip pusantro šimto vyresniųjų klasių moksleivių.
„Į specialybių mugę pakviesti ir verslo įmonių atstovai, su kuriais moksleiviai diskutuoja apie reikalingas profesijas ir darbuotojo profesines savybes. Galima apžiūrėti teorinio ir praktinio mokymo bazę, vyksta įvairios loterijos“, – sakė Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas.

Kėdainių PRC direktoriaus Dangiro Kačinsko teigimu, Centre ruošiami reikalingiausių darbo rinkoje profesijų darbuotojai.

Pasak įstaigos vadovo, specialybių mugėje pristatomos praktiškai visos profesijos, į kurias Kėdainių PRC ketina priimti mokinius kitais mokslo metais. Tai įvairios statybos, inžinerijos, transporto, aptarnavimo sektoriuose reikalingos specialybės.

Visos profesijos – reikalingos

„Galima teigti, kad Lietuvoje reikalingos apskritai visos siūlomos įgyti specialybės, o labiausiai reikia inžinerinių specialybių darbuotojų (suvirintojų, šaltkalvių), tarptautinių vežimų vairuotojų ekspeditorių, logistų ekspeditorių. Labai didelis statybininkų poreikis. Manau, kad trūksta ir aptarnavimo srities specialistų – padavėjų, barmenų, – sakė D. Kačinskas. – Kėdainiams, manau, labiausiai reikėtų inžinerinių specialybių, transporto srities, maisto pramonės darbuotojų.“

Taip pat pasiteisino ir dvi naujos specialybės – kosmetologo ir kompiuterinės įrangos derintojo. Pastarąją specialybę pristatantys vaikinai tvirtino, kad šie pirmieji mokslo metai jiems labai įdomūs ir naudingi, o iš viso grupėje mokosi net 20 jaunuolių. „Pirmuosius metus daugiau susipažįstame su kompiuterine įranga, mokomės ją įvaldyti, o per kitą pusmetį mokysimės programuoti“, – pasakojo Dominykas Veliulis. Na, o šios specialybės stendą apstojusius moksleivius ypač domino robotai ir dronai. Juos mielai pademonstravo pirmo kurso mokiniai Martynas ir Mantas Rabikai, Dominykas Bagdonas.

Diegia naujoves

„Mūsų Centro bendruomenė puoselėja sveikas ambicijas. Planuojame tai, kas realu, ir stengiamės planus įgyvendinti. Centro fizinė aplinka keičiasi į gerąją pusę, sistemingai atnaujinama mokymo bazė, perkama ir atnaujinama mokymo įranga. Daug į tai investuojame, – teigė D. Kačinskas. – Norime pasidžiaugti ir sėkmingu mūsų mokinių dalyvavimu konkursuose, varžybose. Sulaukėme gerų žinių – mūsų apskaitininkai-kasininkai profesinio meistriškumo konkurse užėmė pirmąją vietą, o vaikinų krepšinio komanda profesinio mokymo įstaigų sporto žaidynėse užėmė antrą vietą. Kirpėjų profesinio meistriškumo konkurse užimta trečia vieta, o statybininkai visuomet iš konkursų grįžta užėmę prizines vietas. Tai rodo mokytojų profesionalumą ir bendruomenės tikslingą darbą.“

Vyksta pertvarka

Šių metų pradžioje Kėdainių PRC baigė įgyvendinti 250 tūkst. eurų vertės projektą, kurio metu išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, visiškai renovuota šildymo sistema, atliktas pirmojo aukšto remontas – pakeista grindų danga, sienos, lubos, durys.

Virš 100 tūkst. remontui skyrė Kėdainių PRC steigėjas – Švietimo ir mokslo ministerija, likusias lėšas – pati įstaiga.
Šiuo metu šalyje vyksta profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka, kuri palies ir Kėdainių PRC. „Kiti mokslo metai Lančiūnavos gyvenvietėje esančiam Transporto ir verslo skyriui bus paskutiniai. 2019 m. jis bus uždaromas. Yra darbų, kuriuos turime padaryti, ruošdamiesi šiam nelabai maloniam žingsniui, tačiau realybė yra tokia, kokia yra. Turime įrengti praktinio mokymo vietas ir teorines klases, kad būtų galima tas specialybes, kurių mokoma Lančiūnavoje, tęsti čia, Kėdainiuose“, – sakė D. Kačinskas.

[tribulant_slideshow gallery_id=“353″]

Panašios naujienos