„Balta drobulė“, „Dievų miškas“, „Paslaptingoji sala“, „Kuprelis: vienos pavasario dienos pasaka“… Tai tik maža dalis literatūros kūrinių, kuriuos nuo šiol bus galima skaityti savo skaityklėje, planšetiniame kompiuteryje ar išmaniajame telefone. 

el-knyga_m1Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka žengia kojon su informacinėmis technologijoms ir savo jauniesiems skaitytojams sudaro galimybių skaityti ne tik popierines, bet ir suskaitmenines knygas.

Pasirinkimui – daugiau nei 200 knygų
Daugiau nei 200 lietuvių ir užsienio autorių literatūros kūrinių – iš tokios gausos mokiniai galės išsirinkti jiems reikalingiausią tekstą. Mat neretas atvejis, kai bibliotekoje rasti privalomos perskaityti knygos yra neįmanoma, dažnai kūrinia jau yra paimti kitų skaitytojų.
Pasak Kėdainių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Birutės Ruzgienės, galimybę skaityti suskaitmenintas knygas sudarė „Vyturio“ elektroninė biblioteka.
„Visiems programinę literatūrą atsisiųsti ir skaityti galima prisijungus prie „Vyturio“ elektroninės bibliotekos tinklapio. Tačiau ši paslauga yra mokama. Taip, kaip išduodame nemokamai popieriuje atspausdintas knygas, taip mes, bibliotekininkai, norėjome ir šias, skaitmenines, knygas išduoti nemokamai. Labai džiugu, kad tai pagaliau pavyko padaryti“, – džiaugėsi bibliotekos direktorė.

Atsisiųsti – tik pagrindiniame bibliotekos pastate
Knygų pasirinkimas išties platus – šiuo metu „Vyturio“ skait­meninėje bibliotekoje galima rasti ne tik privalomų, bet ir naudingų pasaulėžiūrai mokyklinių kūrinių vaikams ir paaugliams. Per 200 elektroninių knygų yra atrinktos pagal vaiko ar jaunuolio metus, temas bei vertybes.
Šiuo metu Lietuvoje nemokamą knygų atsisiuntimo paslaugą, be kėdainiečių, teikia dar 40 šalies viešųjų bibliotekų. Tiesa, atsisiųsti norimą knygą bus galima tik pagrindiniame bibliotekos pastate Kėdainiuose (Didžiosios Rinkos aikštė 11). Filialuose to padaryti nebus įmanoma.
Kaip teisingai ir sėkmingai atsisiųsti elektroninę knygą, patars bibliotekininkės, visa informacija yra patalpinta ir viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje, yra sukurta speciali vaizdo medžiaga, kaip žingsnis po žingsnio tai padaryti.

Mokiniai laukti neturi kada
Pasak bibliotekos direktorės, dažnas atvejis, kai mokyklai skirtos programinės literatūros bibliotekos pritrūksta. „Jei turime popierinį knygos variantą, jį ir išduodame. Tačiau būna taip, kad visiems vienu metu tos knygos prisireikia. Skaitmeninės knygos – puiki išeitis, kad taip neatsitiktų. Grožinę ne mokykloms skirtą literatūrą dažniausiai galima skaityti be jokių problemų. Nėra didelio skirtumo, anksčiau ar vėliau, žmogus ją perskaitys. Tačiau mokiniai mokykloje turi terminus, iki kada reikia kūrinį perskaityti ir už jį atsiskaityti mokykloje. Tad laukti nėra kada“, – sakė direktorė.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.