Praėjusį penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė apie įtariamą maistu plintančios infekcijos protrūkį Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje. VŠĮ ,,Bruneros“, mokinių maitinimą organizuojančios įmonės, maisto tvarkymo skyriaus veikla nuo gegužės 10 dienos yra sustabdyta.

VMVT viešųjų ryšių skyrius pirmadienį informavo, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento inspektoriai gegužės 7 d. pagal gautą informaciją atliko patikrinimą Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje. Patikrinimo metu paimti žaliavų, naudotų patiekalų gamybai, ir kiti mėginiai, kurie perduoti ištirti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą. Atsakymų laukiama šią savaitę.

Mokinių maitinimą organizuojančiai įmonei nurodyta pašalinti patikrinimo metu nustatytus trūkumus. Tyrimas dėl įtariamos per maistą plintančios infekcijos protrūkio tęsiamas. VŠĮ ,,Bruneros“ maisto tvarkymo skyriaus veikla nuo 2021-05-10 yra sustabdyta.

Sekmadienio vakaro duomenimis, iš viso ligoninėje buvo gydomi 4 mokiniai. Pasak progimnazijos direktorės Linos Adomaitienės, praeitą savaitę „Aušros“ progimnazijoje sunegalavusiems mokiniams ir darbuotojams buvo nustatyta virusinė infekcija.

„Penktadienį į įstaigą buvo iškviesta Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba, paimti mėginiai laboratoriniams ištyrimams, taikytos kitos priemonės. Nustatinėjamas užkrato šaltinis. Penktadienį po pamokų valgykloje ir progimnazijos patalpose buvo atlikta dezinfekcija“, – sakė progimnazijos vadovė.

Gegužės 10 dieną, pirmadienį, pamokos visiems pradinio ugdymo mokiniams vyko nuotoliniu būdu. Pirmadienį pakartotinai valomos valgyklos ir progimnazijos  patalpos.

„Labai apgailestaujame dėl susidariusios situacijos, sunegalavusiems bendruomenės nariams linkime kuo greičiau pasveikti“, – sakė L. Adomaitienė.

VMVT turimais gegužės 7 d. duomenimis, blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi minėtos mokyklos valgykloje. Keletas iš jų gydomi ligoninėje. Inspektoriams buvo pranešta, kad keletą dienų blogai jautėsi ir šios progimnazijos virtuvės darbuotoja.

(Asociatyvi nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.