Akademijos gimnazijoje net dvi dienas buvo juntamas nekasdienis šurmulys – mokiniai su filmavimo kameromis, lydimi dviejų profesionalių režisierių, filmavo mokyklos gyvenimą. Vėliau gimnazistai sukurs dokumentinius filmukus, kurie dalyvaus videodarbų konkurse „Mano mokykloje“.

Į svečius pas Akademijos gimnazistus atvykęs režisierius M. Sargsyanas pasidžiaugė, kad keli mokiniai sutverti būtent kino menui. „Neslėpsiu – yra keli mokiniai, kurie turi įgimtą talentą jausti kadrą“, – sakė jis.

Į svečius pas Akademijos gimnazistus atvykęs režisierius M. Sargsyanas pasidžiaugė, kad keli mokiniai sutverti būtent kino menui. „Neslėpsiu – yra keli mokiniai, kurie turi įgimtą talentą jausti kadrą“, – sakė jis.

Keturiolikai Akademijos gimnazistų, dalyvaujančių konkurse, dvi dienas talkino profesionalūs „Kino centro“ režisieriai: Maratas Sargsyanas ir Andrius Blaževičius. Jų vedamose kūrybinėse kino dirbtuvėse mokiniai susipažino su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandė kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kt.), naudojo tikrą kino techniką.

Visa kino filmavimo virtuvė
„Šis projektas – tai puiki proga padirbėti su vaikais, pasidalinti turimomis žiniomis, kaip reikia filmuoti dokumentinį kiną. Mokiniai išties gabūs – tik pradėjus su jais dirbti, jie atsivėrė, atsipalaidavo. Neslėpsiu – yra keli mokiniai, kurie turi įgimtą talentą jausti kadrą. Kino srityje jie gali nemažai pasiekti. Jauni žmonės turi labai daug talento. Džiugu, kad tokios dirbtuvės duoda galimybę pajausti savo gebėjimus“, – sakė režisierius M. Sargsyanas.
Jis pridūrė, kad šių kino kūrybinių dirbtuvių esmė – ne daryti iš vaikų profesionalus, bet leisti jiems susipažinti su kino menu, su dokumentinio filmo kūrimo subtilybėmis. „Dokumentinis kinas nėra tik reportažai ar publicistika. Tai taip pat yra stebėjimas, pamatymas daugiau, nei kasdien matai. Tikimės, kad vaikų požiūris į dokumentinį kiną taps kitoks. Tikimės, kad vaikai praplės savo pasaulėžiūrą“, – sakė jis.
Išskirtine galimybe susitikti su režisieriais džiaugėsi ir mokiniai. „Esu dėkinga mokyklai už šią galimybę. Kameros, filmavimas man yra labai įdomu, bandysiu sieti savo ateitį su kinu“, – sakė dirbtuvėse dalyvavusi Emilija.

Dalyvauja ir daugiau mokyklų iš visos Lietuvos
Dvi dienas Akademijos gimnazistai po mokyklos koridorius, kabinetus vaikščiojo su kameromis ir filmavo, fiksavo, kalbino mokinius bei darbuotojus, o labiausiai – valytojus ir statybininkus. Būtent apie juos mokiniai ir pasirinko kurti videofilmukus. Kaip tą padaryti geriausiai, patarė režisieriai, o jiems išvykus, visą procesą mokiniai turės padaryti savarankiškai.
„Matome, kad vaikai gali. Jie save drąsiai atskleidžia, jei kai kurie, pavyzdžiui, per pamokas kiek ir varžosi“, – sakė Akademijos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Tatjana Vaitekūnienė.
Šis projektas ir kūrybinės dirbtuvės vyksta jau ne vienerius metus visoje Lietuvoje. Konkurse dalyvauja ir daugiau 8–12 klasių šalies mokyklų.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.