Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje trečiadienio popietė buvo kitokia nei įprasta. 1-10 klasių mokiniai vietoj pamokų būriavosi lauke ir smalsiai apžiūrinėjo pas juos atvykusių gaisrininkų automobilį.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pas mokinius atvyko ne gaisrų gesinti, bet supažindinti jaunuosius surviliškiečius su savo profesija, pademonstruoti savo darbe naudojamus įrankius bei techniką, o keliems mokiniams leido ir patiems išbandyti, kaip dirbti su sunkiais ir galingais įrankiais.

Ugniagesiai artėjančios profesinės dienos – Šv. Florijono – proga jau ruošiasi atvirų durų renginiams, į kuriuos bus kviečiami ne tik mokiniai, bet ir visi norintieji apsilankyti pas ugniagesius Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos būstinėje.

Mokiniai sužinojo, kaip reikia taisyklingai naudotis gesintuvu, gavo progą užgesinti imituojamą gaisrą vandens čiurkšle, metalinius strypus „karpė“ su didelėmis ir sunkiomis hidraulinėmis žirklėmis. Savo jėgas išbandė ir progimnazijos direktorė Lilita Klečkauskienė.

Po praktinių užsiėmimų lauke, su 5–10 klasių moksleiviais ugniagesiai sugrįžo į klasę, žiūrėjo prevencinį filmą. Moksleiviai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus, o aktyviausiesiems buvo padovanoti atšvaitai.

Pasak Erikos Dumčienės, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniosios inspektorės, akcija „Būk saugus, mokiny“, kurios metu ugniagesiai susitinka su mokiniais, organizuojama kiekvienais metais.

„Jos metu moksleiviai kviečiami atvykti pas mus į gaisrinę, tačiau vykstame ir mes patys į svečius. Noriu pasidžiaugti, kad vaikai, kad ir patys mažiausi, jau žino pagrindines taisykles, kaip reiktų saugiai elgtis su ugnimi prie vandens telkinių. Patiems mažiausiems primename, kad degtukai – ne žaisliukai ir su jais žaisti negalima, taip pat akcentuojame, kad negalima eiti prie vandens telkinių vieniems, turi būti juos lydintis asmuo“, – pasakojo E. Dumčienė.

Pašnekovė sakė, kad vaikai, ypač gyvenantys kaimiškosiose vietovėse, prisipažįsta padedantys tėveliams kūrenti krosnis, tačiau būtina žinoti, kad vaikai tėvams gali padėti tik malkų atnešti, o patiems kurti krosnių jokiu būdu negalima.

Ugniagesiai artėjančios profesinės dienos – Šv. Florijono – proga jau ruošiasi atvirų durų renginiams, į kuriuos bus kviečiami ne tik mokiniai, bet ir visi norintieji apsilankyti pas ugniagesius Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos būstinėje.

„Gegužės mėnesį kviesime ir suaugusių žmonių apsilankyti pas mus. Galime priimti įstaigų, organizacijų kolektyvus, kurie turės galimybę pasižiūrėti, kaip mes dirbame. Sekite informaciją vietinėse žiniasklaidos priemonėse“, – kalbėjo E. Dumčienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.