Dvi savaites svarbiausi vienos pagrindinių ir judriausių Kėdainių miesto sankryžos, J. Basanavičiaus ir Rasos gatvių sankirtos, eismo reguliuotojais tapę… pėstieji. Tik jiems sumanius pereiti gatvę, pagrindinėje gatvėje sustoja automobiliai ir kiti kolegos gali išvažiuoti iš šalutinių kelių pasirinktomis kryptimis.

Sugedus šviesoforui išvažiavimas iš Rasos gatvės ar prekybos centro kiemo dažnam vairuotojui tapo iššūkiu. Neretai tokia galimybė atsiranda tik pėstiesiems sustabdžius eismą pagrindinėje gatvėje.

Sugedus šviesoforui išvažiavimas iš Rasos gatvės ar prekybos centro kiemo dažnam vairuotojui tapo iššūkiu. Neretai tokia galimybė atsiranda tik pėstiesiems sustabdžius eismą pagrindinėje gatvėje.

Šioje vietoje nei vairuotojų, nei pėsčiųjų netrūksta, nes tai svarbi ir judri miesto dalis: pagrindine J. Basanavičiaus gatve nuolat skuba nenutrūkstami įvairaus transporto srautai, o kur dar traukiantieji į bene didžiausią miesto prekybos centrą ir autobusų stotį.

Gedimas dviem savaitėms
Šviesoforas pastarąjį kartą minėtoje sankryžoje nustojo reguliuoti eismą Kūčių vakarą, kai po autoįvykio buvo sugadintas jo mechanizmas. Suprantama, kad judrioje vietoje pasitaiko įvairių situacijų ir gedimų išvengti sunku, tačiau viską galima sutvarkyti. Deja, šįkart miesto šeimininkai nesuskubo atsakingų specialistų paraginti įsipareigojimus atlikti kuo operatyviau.
„Kažkokia netvarka ir visiškas nesirūpinimas saugumu bei gyventojų judėjimo patogumu. Negi galima tiek laiko tvarkyti šviesoforą. Manau, kad tik neūkiški vadovai nemato problemų ten, kur jos tiesiog bado akis“, – beveik 10 minučių laukęs galimybės išvažiuoti iš Rasos gatvės piktai kalbėjo vairuotojas Marius.
Tokių nepatenkintų vairuotojų toje sankryžoje galima sutikti ne vieną dešimtį.

Apkrovos kitoms gatvėms
Dėl šio šviesoforo gedimo eismas išsibalansavo daugelyje miesto gatvių. Vairuotojai stengdamiesi išvengti tuščio stovėjimo ir galimybės išvažiuoti reikiama kryptimi renkasi kitus kelius. Taigi dabar problematiškas eismas tapo ir A. Kanapinsko, ir Liaudies, ir Gedimino gatvėse. Gal kas ir pasakys, kad palaukti prie šviesoforo ryte dešimt–penkiolika minučių nėra problema, tačiau tam reikia būti pasiruošus. Užmiestyje gyvenantys vieno Šviesiosios gimnazijos abituriento tėvai pavėlavo pirmadienį ryte laiku sūnų atvežti į pamokas, nes 15 minučių laukė prie šviesoforo: „Net nesupratome, kas atsitiko prie J. Basanavičiaus ir Gedimino gatvių sankirtos, kad ten taip padaugėjo mašinų. Netikėtai nutįsusi jų eilė ne vienam vairuotojui buvo nemaloni staigmena. Esame pasiskaičiavę laiką, per kurį pasiekiame mokyklą ir darbą. Tačiau dabar viską reikia perskaičiuoti. Sūnus, pamatęs, kad teks ilgai laukti, išlipo iš mašinos ir pėstute įveikė likusį kelią. Mes į darbus nuvažiavome pavėlavę.“

Prižiūri ir tvarko panevėžiečiai
Laikinasis miesto šeimininkas, seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius sausio 6-ąją sulaukęs klausimo, kas nutiko vienam pagrindinių šviesoforų ir kodėl jis nesutvarkomas atsakė labai glaustai: „Tas šviesoforas nukentėjo per avariją. Kadangi jis yra modernus, tai jį sutvarkyti nėra labai paprasta. Nuo smūgio iš rikiuotės išėjo viena aparato dalis, tada atsijungė visa sistema. Mūsų miesto šviesoforus prižiūri Panevėžio uždarosios bendrovės „Eismo valdymo sistema“ specialistai. Jie stengiasi ir tvarko sugadintą šviesoforą, tačiau tai nėra lengva. Mano žiniomis, šviesoforas jau pakeistas ir turi veikti.“
Tačiau seniūno pavaduotojo žinios buvo neteisingos. Šviesoforas neveikė ne tik sausio 6-ąją, bet ir dieną po to.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.