Šį savaitgalį Kėdainiai švenčia 648-ąjį miesto gimtadienį. Mieste gausu sportinių, kultūrinių ir pramoginių renginių, kurie dėl COVID-19 pandemijos vyksta kiek kitaip nei įprasta.

Šeštadienio vakare vyksiančiam grupės „The Roop“ koncertui Didžiosios Rinkos aikštėje reikalinga registracija internetu. Tokia registracija buvo reikalinga ir į penktadienio vakare vykusį šventės atidarymą. Didžiosios Rinkos aikštės prieigos buvo aptvertos metaline tvorele, prie įėjimų budintys pareigūnai ne itin gausiai besirenkančių žiūrovų paklausdavo, ar jie užsiregistravę. Atsakius teigiamai, žmonės buvo įleidžiami aikštę. Šventinių renginių metu dėvimos kaukės, kėdės koncertų klausytojams statomos didesniu atstumu.

Šeštadienį, rugsėjo 5-ąją, miestelėnai ir svečiai turi galimybę apsilankyti tautodailininkų ir ūkininkų mugėje senamiestyje (iki 17 val.), dalyvauti pažintinėse ekskursijose, susipažinti su senoviniais amatais ir patys juos išbandyti Arnetų namo kiemelyje (10–14 val.). Miestą sveikina Kėdainių baikerių klubas „Bron Again MCC“, respublikinio vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Kleketynė“ dalyviai, kurie nuo 13 val. koncertuos Knypavos Rinkos aikštėje, Kėdainių rajono mėgėjų meno kolektyvai, kurie toje pačioje aikštėje koncertuos nuo 18 val. Didžiosios Rinkos aikštėje nuo 16 val. mažųjų žiūrovų laukia festivalis „Skambantys perliukai 2020“, o Senosios Rinkos aikštėje įsikūręs Batutų parkas.

Vakare, nuo 21 val., Didžiosios Rinkos aikštėje, vyks grupės „The Roop“ ir „Colours of Bubbles“ koncertai.

Jau šeštus metus miesto šventės metu Radvilų dvasią į Kėdainių erdves perkelia kultūros istorijos festivalis „Radviliada“. Penktadienio vakarą Didžiosios Rinkos aikštėje karybos paveldo klubo „Kauno pavieto laisvieji šauliai“ iššauta patrankos salve ir valdžios atstovų sveikinimais iškilmingai atidaryta miesto šventė ir festivalis „Radviliada“.

Vienas festivalio sumanytojų ir rengėjas, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis pristatė unikalų projektą „Istorinis kadras“. Scenoje įrengtame didžiuliame ekrane sukosi vieno geriausių tarpukario Lenkijos režisierių Józef Lejtes sukurtas nebylusis filmas „Barbora Radvilaitė“, kurį įgarsino kėdainiečiams gerai pažįstamo džiazo muzikanto ir kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta muzika. Gyvai scenoje muziką atliko rinktinis simfoninis orkestras, diriguojamas Karolio Variakojo.

„Radviliados“ koncertai, kuriuose pasirodys ne tik kėdainiečiai, bet ir svečiai iš Vilniaus bei Estijos ir Latvijos, vyksta visą šeštadienį nuo 11 val. Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 1). Festivalį vainikuos bažnyčioje sekmadienį, 17 val., vyksiantis baroko orkestro „Collegium musicum Riga“, solistės Montos Martinsones (Latvija) koncertas.

Sekmadienį, rugsėjo 6 d., Kėdainių miesto bažnyčiose ir Viešpaties Atsimainymo cerkvėje bus aukojamos šv. Mišios už Kėdainių miestą ir jo žmones. Kėdainių prieplaukoje su eilėmis klausytojų lauks Kėdainių krašto literatų sambūris.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.