Paskutinėmis balandžio dienomis paaiškėjo atnaujinto Kėdainių miesto parko pergolės nuomininkas. Kėdainių miesto seniūnijos paskelbtas nuomos konkursas įvyko per dešimt dienų nuo jo paskelbimo. Pergolėje veiklą vykdys Jaunimo organizacijos „Darbas“ (JOD) pirmininkė, pasiūliusi vienuoliką kartų už pradinę didesnę nuomos kainą.

Ką pasiūlys – nežinia

Didžiausią nuomos kainą pasiūliusi konkursą laimėjusi Ieva Vargalytė praėjus savaitei po konkurso dar nenorėjo atskleisti verslo plano, ką pasiūlys parko lankytojams. „Dar palaukim savaitę, derinam visus dalykus, – sakė pergolės nuomininkė. – Tikrai bus užkandžių ir gėrimų.“

I. Vargalytė. (JOD „Facebook’o” nuotr.).

Pasak I. Vargalytės, dirbti pergolėje ketinama pradėti birželį.

Visus metus – net žiemą

Nuomos konkurso laimėtojui pergolės pastatas (53,86 kv. m) Kėdainių miesto parke išnuomojamas trejiems metams.

(Karolinos Štelmokaitės „Facebook’o” nuotr.).

Nuomininkė pergolėje veiklą vykdyti planuoja ir žiemą. Pasak I. Vargalytės, praėjusią žiemą miesto parkas buvęs labai „aktyvus“, tad jaunoji verslininkė tikisi išlaikyti tą aktyvumą ir pritraukti lankytojų.

Pradeda „nuo nulio“

Konkurse dalyvavo, kaip pati I. Vargalytė sako, įregistravusi individualią veiklą – gėrimų ir maisto mažmeninė prekyba. Tokia įregistruota veikla atitiko konkurso nuostatus.

Tačiau paklausta apie patirtį prekybos ar maitinimo versle, jaunoji verslininkė prisipažino neturinti jokios patirties šioje srityje. „Kaip ir visi, pradedu nuo nulio ir tikiuosi, kad viskas pasiseks“, – optimizmo nestokoja I. Vargalytė.

 Tačiau pergolės Kėdainių miesto parke nuomininkė gali pasigirti patirtimi politikoje. Ji –  Darbo partijos jaunimo organizacijos „Darbas“ (JOD) pirmininkė. Mergina neabejoja, kad suspėsianti derinti verslą ir politiką. „Suspėsim. Tikslinis planavimas padeda viską suspėti“, – tvirtai „Kėdainių mugei“ sakė I. Vargalytė.

Nustebino suma

Didžiausia pasiūlyta nuomos už patalpas miesto parke suma – 603,23 Eur/mėn. Mažiausia – 55 Eur/mėn. Viešame patalpų Kėdainių miesto parko pergolėje konkurse varžėsi dešimt maitinimo ir prekybos verslu besiverčiančių Kėdainių įmonių bei fizinių asmenų.

(K. Štelmokaitės „Facebook’o” nuotr.)

Konkurso laimėtojo pasiryžta kas mėnesį mokėti suma nustebino ne tik konkurse dalyvavusius patyrusius maisto gamintojus bei prekybininkus. Išgirdę apie konkurso rezultatus galvas kraipė ir jame dėl konkurso sąlygų neišdrįsę dalyvauti verslininkai.

Buvo paskelbta, kad nuomojamų patalpų naudojimo pagrindinė paskirtis – maisto, gėrimų, suvenyrų, meno dirbinių ir kita mažmeninė prekyba, išskyrus nuolatinę prekybą alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais. Taip pat papildomai galima sporto ir poilsio reikmenų nuoma.

Neadekvatus kainų skirtumas

603,23 Eur pergolės nuomininkas Kėdainių miesto seniūnijai turės sumokėti kiekvieną mėnesį nepriklausomai nuo metų laiko. Pergolės nuoma seniūnijos biudžetą kasmet turėtų papildyti 7 238,76 Eur bei 21 716,28 Eur per visą trejų metų nuomos laikotarpį. Veiklą miesto parke vykdysianti I. Vargalytė sako paskaičiavusi ir įvertinusi savo galimybes.

Pergolės miesto parke nuomos kainai išaugus daugiau kaip vienuolika kartų, logiška būtų dar kartą įvertinti Skongalio g. 23A patalpų nuomos kainą.  Ji dabar yra 0,60 Eur/kv. m. Už kvadratinį metrą pergolėje nuomininkas mokės 11,20 Eur.

Panašios naujienos