Modernizuojamas ir iš pagrindų veidą keičiantis Kėdainių miesto parkas lankytojams vartų dar neatveria. Nei liepos mėnesį Agurkų šventei, kaip žadėjo savivaldybės administracija, nei rugpjūčio pabaigoje, kaip planavo darbus atliekantys rangovai.

Dabartinis terminas – rugsėjį

Centriniame miesto parke tebevyksta darbai, o per ilgus mėnesius nuo vėjo privirtusių medžių ir prilaužytų šakų seniūnijai reikės išgabenti ne vieną. 

Miesto parko modernizavimo projektą įgyvendina uždaroji akcinė bendrovė „HSC Baltic“, su kuria užsakovas – Kėdainių rajono savivaldybė – praėjusių metų gegužės pradžioje pasirašė rangos darbų sutartį. Projekto vertė – 1 mln. 850 tūkst. eurų. Pagrindinis rangos darbų atlikimo terminas baigėsi šių metų gegužės 27 d., tačiau jis pratęsiamas iki šiol.

Darbų pabaiga nukelta rugsėjo mėnesiui. „Buvo vėlavimas, tikimės, kad rugsėjo mėnesį parką sugebės priduoti. Prie minareto išasfaltuota aikštelė, įrengtas konteinerinis sanitarinis mazgas. Iš esmės likę aplinkos sutvarkymo darbai. Dar yra nebaigtų darbų prie scenos“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Pavasarį ir per vasarą buvo įrengiama kultūrinė-reprezentacinė parko zona, kurią sudaro pergola (lauko pavėsinė) su gėlynais, kultūrinis amfiteatras su įrengtomis sėdimomis vietomis žiūrovams. Centrinėje miesto parko dalyje, kur iškilo pergola, buvusios pievos teritorijoje suformuoti gazonai gėlynams. Pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje čia buvo pasodintos olandiškos rožės, kurios visą vasarą kėlė ne pasigėrėjimą, o gailestį – buvo užleistos piktžolėmis. Šiuo metu irgi akivaizdu, kad norint, jog gėlynai kitą pavasarį primintų dvarvietę, parko prižiūrėtojams reikės gerokai pasistengti.

Įgyvendinant projektą, apleistos senosios estrados vietoje įrengtas universalusis amfiteatras su 300 sėdimų vietų. Šalia įrengti parkūro aikštelės įrenginiai.

Pėsčiųjų tilte per Dotnuvėlės upės tvenkinį atlikti termomedienos grindų įrengimo darbai, įrengti nauji turėklai. Vasarą sukalti salos poliai ir sumontuota medinė prieplauka.

Kitame parko pakraštyje, prie minareto, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatytas viešasis tualetas.

Vizija suformuota praėjusią kadenciją

Kėdainių miesto parko modernizavimo vizija buvo suformuota praėjusioje kadencijoje, rajonui vadovaujant merui Sauliui Grinkevičiui. Pasak pirmojo tiesioginiuose rinkimuose išrinkto rajono vadovo, šio projekto tikslas – sukurti integruotą daugiafunkcę kultūros zoną, pritaikytą miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui. Projekto vertė – 1 mln. 850 tūkst. eurų.

Praėjusios kadencijos rajono vadovai ir savivaldybės specialistų, architektų komanda generavo idėjas, kaip turėtų atrodyti miesto parko viešosios erdvės, skirtos šeimų laisvalaikiui, sporto ir kultūros renginiams, koncertams, aktyviam ir pasyviam poilsiui gamtoje.

„Miesto parko viešosios erdvės buvo prastos būklės, reikalavo nemažų investicijų. Mūsų tikslas buvo sukurti estetišką aplinką, pritaikytą visiems kėdainiečiams ir miesto svečiams, – teigė S. Grinkevičius, šios kadencijos rajono savivaldybės tarybos narys.

Taip pat buvo suplanuota sutvarkyti netoliese estrados esančias salas, įrengti medinę prieplauką. Vizijoje iškilo ir vandens dviračių, laivelių bei įprastų dviračių nuomos punktai, lauko kavinukė.

Panašios naujienos

One Response

  1. Asta

    O baigs 2021 gegužės 27 dieną. Prie Sauliaus Grinkevičiaus jau būtų baigti darbai ir pamiršti. O šitiems, kaip jie mėgsta sakyti,, kaišomi pagaliai į ratus“.Todėl taip ir gaunasi. Vis kažkas sumaišo poterius.
    Idėja komandos tikrai puiki. Ir, iš vis, visi projektai pradėti prie pirmojo tiesiogiai išrinkto mero Sauliaus Grinkevičiaus. Nuostabus žmogus. Iš kur tiek turėjo idėjų?Kaip ir turiu atsakymą. Todėl, kad dirbo dėl kėdainiečių.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.