Tradiciškai Kėdainių miesto šventės kultūrinių renginių dalį šiandien pradėjo Kėdainių krašto dailės draugijos narių kūrybinių darbų paroda „2020-ieji − Tautodailės metai“.

Paroda atidaryta šiandien, 14 val., Daugiakultūriame centre. Parodoje su vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniais dalyvauja 28 autoriai, dailės draugijos nariai. Tarp jų yra ir labai garbaus, ir jaunesnio amžiaus kūrėjų, peno savo kūrybai besisemiančių iš tautos tradicijų. „Tai, ką turime sukūrę gražiausio, geriausio, skiriame ne tik žiūrovams, bet ir Kėdainių miestui, švenčiančiam savo gimtadienį“, – atidarant parodą, sakė ilgametė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė.

„Dabartinė Lietuva neįsivaizduojama be tautodailės: turime gilias kryždirbystės, skulptūros, keramikos tradicijas. Nei viena didesnė Lietuvos šventė nepraeina be liaudies meistrų, tautodailininkų parodų, tai rodo, kad tautodailė tebėra svarbi mūsų gyvenimo dalis“, – gėrėdamasi Daugiakultūrio centro sienas gausiai papuošusiais darbais, kalbėjo centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Paroda Daugiakultūriame centre bus eksponuojama visą rugsėjo mėnesį.

Plačiau apie Kėdainių krašto dailės draugijos veiklą skaitykite kituose laikraščio „Kėdainių mugė“ numeriuose.

Panašios naujienos