Nors Kėdainių miesto seniūnijai darbų netrūksta apskritus metus, pavasarį jų itin daug. Po žiemos reikia pasirūpinti miesto švara, medžių genėjimu, žvyrkelių greide­riavimu. Šiai seniūnijai priskirta ne tik visa miesto teritorija, bet ir aplinkiniai kaimai, gyvenvietės, viensėdžiai.

Greideriuojami žvyrkeliai, tvarkomi medžiai, lapai

„Po žiemos žvyruotų kelių būk­lė buvo labai prasta, todėl, kaip ir kasmet, buvo skelbiamas konkursas greideriavimo paslaugai pirkti. Konkursą laimėjęs ūkininkas Gediminas Sabulis darbus jau baigia atlikti. Metų eigoje žvyrkelius greideriuosime papildomai, atsižvelgdami į kelio būklę ir turimas lėšas“, – teigė miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

„Ten, kur reikėjo genėti medžius, tą stengtasi atlikti iki kovo vidurio. Nes nuo šio mėnesio 15 d. iki rugpjūčio to daryti jau nebeleidžia įstatymas. Dabar galime šalinti tik avarinius medžius, kurie kelia rimtą pavojų žmonėms, automobiliams ar kitokiems objektams.

Lapai grėbiami visuose miesto parkuose ir parkeliuose. Talkininkų rankų labai trūksta. (L. Pranckevičiūtės nuotraukos)

Šiuo metu rūpinamės, kad mieste būtų surinktos šiukšlės, nušluoti šaligatviai ir kelkraščiai. Darbus, mums prižiūrint, vykdo bendrovės „Econovus“ ir „Ecoservice“.

Kitas svarbus darbas pavasarį – sugrėbti pernykščius medžių lapus. Šie darbai atliekami visuose mieste esančiuose parkuose: senajame, Gegučių, Vytauto, Smilgos, taip pat viešosiose erdvėse Skongalio g., S. Dariaus ir S. Girėno g. greta geležinkelio bėgių, prie buvusios urėdijos, Liepų alėjoje. Plotai – didžiuliai, o mes seniūnijoje teturime 12 darbuotojų.

Ateina po kelis už pašalpas atidirbantys asmenys, bet vistiek rankų labai trūksta. Kai nebuvo pandemijos, vykdavo rudeninės talkos, pavasarinės „Darom“ akcijos, padėdavo moksleiviai, įvairūs darbo kolektyvai, tada būdavo lengviau“, – apie kiek kitokią kasdienių darbų rutiną pasakojo miesto seniūnijos darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Kad darbo jėgos pastebimai sumažėjo, patvirtina ir seniūnas A. Krivičius. Pasak jo, anksčiau per metus apie 100 žmonių būdavo įdarbinama pagal užimtumo programą. Tada dalį atlyginimo padengdavo valstybės biudžetas, o dabar viskas finansuojama iš savivaldybės biudžeto, todėl per metus bus galima įdarbinti tik 22 asmenis, kuriuos atsiųs Užimtumo tarnyba.

Be visų išvardintų darbų, kone kasdien atsiranda naujų rūpesčių, tai chuliganai ką nors sugadina, tai kokia įgriuva mieste atsiranda, tai dar kas nutinka, žodžiu, darbų netrūksta.

Rūpesčių kyla dėl benamių, šiukšlėmis užverstų butų

Be visų eilinių miesto priežiūros darbų seniūnijos darbuotojams tenka įveikti ir kitokius iššūkius. Pavyzdžiui, spręsti dilemą, kur iškeldinti miesto viešosiose erdvėse apsigyvenusius asmenis, kurie įsikuria krūmuose ar po tiltu.

Panašios naujienos