Pirmoji Kėdainių miesto gimtadienio diena pralėkė greitai ir turiningai. Atrakcijos vaikams, sporto renginiai, pažintys su policija, ugniagesiais, „Radviliados“ atidarymo renginiai, galingas vakaro koncertas bei paaiškėjęs Česlovo Milošo premijos laureatas – visa tai vyko penktadienį, Kėdainių miesto 647 gimtadienio proga.


Nuo 12 valandos Knypavos rinkos aikštėje vyko Lietuvos policijos amunicijos, ugniagesių gelbėtojų įrangos paroda bei batutų atrakcijos vaikams. Didžiulis batutų parkas įsikūrė ir Senosios Rinkos aikštėje.

Vakare iškilmingai atidarytas jau penktasis festivalis „Radviliada 2019“, kuris šiais metais ne tik truks tris dienas, bet ir turės rimtąją bei linksmąją programas. Kėdainių daugiakultūriame centre vyko profesorių Aivo ir Raimondos Ragauskų bei Deimanto Karvelio diskusija „Biržų bei Dubingių Radvilos ir vokiški kraštai“. Pasirodo, Radvilas su vokiškaisiais kraštais siejo santuokos saitai, politiniai reikalai, iš ten gauti titulai bei pramoginės bei sveikatinimosi kelionės.

Vėliau festivalis persikėlė į Evangelikų reformatų bažnyčią, kur buvo parodytas interaktyvus muzikinis spektaklis „Šv. Genezijaus trupės kelionės po Europą“, vertęs susirinkusiuosius kvatotis iki ašarų.

Visą dieną vyko ir įvairios sportinės rungtys. Viena jų – savo jėgų išbandymas miesto baseine, kur kiekvienas norintis galėjo įveikti 647 metrus plaukdamas vandeniu.

Vakare laukė oficialioji dalis – užsienio delegacijų sveikinimai, Kėdainių garbės piliečio Česlovo Milošo premijos – 5 tūkst. eurų – įteikimo ceremonija. Iš keturių kandidatų nugalėtoju tapo poetas, vertėjas Vytas Dekšnys už Andrzejo Franaszeko knygos „Milošas. Biografija“ vertimą iš lenkų kalbos. Interviu su V. Dekšniu rasite antradienio „Kėdainių mugės“ numeryje.

Po rimtosios dalies susirinkusiuosius sveikino atlikėjai Evelina Sašenko, Jeronimas Milius bei valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“.

Be to, jau antrą vakarą iš eilės buvo galima gėrėtis įspūdingai apšviesta Evangelikų reformatų bažnyčia.

Šeštadienį renginių bus dar daugiau. Švęskime miesto gimtadienį kartu – linksmai, nuotaikingai, su šypsena.

[ngg src=“galleries“ ids=“23″ display=“basic_thumbnail“]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.