Našlaitės išaugintos čia pat, šalia Josvainių esančiuose šiltnamiuose

Našlaitės išaugintos čia pat, šalia Josvainių esančiuose šiltnamiuose

Įsibėgėjant pavasariui, jau pradedamas puošti iš žiemos miego pabudęs miestas. Kaip ir praėjusiais metais, miesto žaliųjų plotų apželdinimo ir jų priežiūros darbus atliks Irenos Marmienės gėlių ūkio „Josvainių gėlės“ gėlininkai.

„Šiems metams miesto želdinių priežiūros darbams skirta 13 tūkst. 500 eurų suma. Nei gėlių rūšys, nei apželdinami plotai iš esmės nesikeis – bus panašūs kaip ir praėjusiais metais“, – sakė Agnė Čerenkovaitė-Sinickienė, miesto savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos vyr. specialistė.

Pasak pašnekovės, kaip ir praėjusiais metais, miesto viešosios erdvės pasipuoš net 23 skirtingų rūšių gėlių žiedais. Augalų raštai, komponavimo būdas bei schemos bus panašūs kaip ir praėjusiais metais.

Tiesa, dvejose vietose gėlių želdynų plotai nebus apsodinami: nebus apželdinamas plotas tarp Tilto ir Smilgos gatvių, taip pat gėlėmis nebus apsodinami ir Didžiosios rinkos aikštėje augantys medžiai. Abiem atvejais tas bus daroma dėl šiose vietose vykstančių rekonstrukcijos darbų.

Pasak Linos Marmaitės, kartu su mama Irena dirbančios gėlininkystės ūkyje, pavasarinis našlaičių, pirmųjų miesto puošmenų, sodinimas Kėdainiuose jau įvyko.

Miestiečiai jau gali gėrėtis pavasariniais žiedais.

Miestiečiai jau gali gėrėtis pavasariniais žiedais.

„Po gero mėnesio, gegužės pabaigoje, jau pradėsime ir vasarinį gėlių sodinimą. Visus darbus vykdysime atsižvelgdami į oro sąlygas“, – sakė pašnekovė. Visos, mūsų miestą puošiančios gėlės jau dabar yra auginamos „Josvainių gėlių“ šiltnamiuose.

Be to, L. Marmaitė kol kas dar negalėjo atsakyti ir kiek darbininkų vasaros sezono metu prižiūrės želdinius. „Visa tai taip pat priklausys nuo oro sąlygų“, – sakė gėlininkė.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.