Užimtumo tarnybos duomenimis, sausio 1 d. registruotas nedarbas Kėdainių rajono savivaldybėje padidėjo 1,2 proc. ir pasiekė 18,9 proc. Toks procentas žmonių, skaičiuojant nuo darbingo amžiaus gyventojų, neturi darbo.

Gruodžio mėnesį į Užimtumo tarnybą kreipėsi 951 darbo ieškantis kraštietis, iš jų 419 – bedarbių. Šių metų sausio 1 d. Kėdainių rajone iš viso buvo 9 105 darbo ieškantys žmonės, bedarbio statusą turėjo 5 086.

Per praėjusį mėnesį įdarbinta 218 žmonių. Dar 24 pradėjo dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, tokiose kaip profesinio mokymo, pameistrystės, stažuotės, kompetencijų pripažinimo neformaliuoju būdu, darbo įgūdžių įgijimo rėmimo, įdarbinimo subsidijuojant priemonės.

Prieš metus registruotas nedarbas Kėdainių rajone siekė 9,4 proc.

Užimtumo tarnybos duomenimis, sausio 1 d. šalyje buvo 277,1 tūkst. darbo neturinčių asmenų – jie sudarė 16,1 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Paklausiausi darbo rinkoje gruodžio mėnesį buvo krovikai, pakuotojai, valytojai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, pardavėjai, statybininkai montuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai.

Darbo pasiūlymų, kaip teigiama Užimtumo tarnybos informacijoje, visoje šalyje gruodį sumažėjo dėl darbo rinkos sezoniškumo ir galiojančio karantino.

Registruotis paskatino ir galimybė gauti darbo paieškos išmokas. Dėl to Užimtumo tarnybos klientais tapo daugiau darbo rinkoje neaktyvių asmenų ir jaunimo.

Sausio 12 dienos duomenimis, Kėdainių rajono savivaldybėje buvo registruota 140 laisvų darbo vietų, Jonavoje – 62, Raseiniuose – 63, Kaune – 1 362.  

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.