Socialinio būsto nuomininkai ir eilėje socialinio būsto laukiantys kraštie­čiai turėtų nepamiršti, kad iki gegužės 1 dienos jie privalo Mokesčių inspekcijai deklaruoti 2017 metais gautas pajamas ir turimą turtą.

Svarbu nepamiršti pareigos

Atnaujintus duomenis reikia pristatyti į savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, 415 kabinetą arba elektroniniu būdu, el. p. adresu: ingrida.zukauskiene@kedainiai.lt.

Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Žukauskienė primena – nedeklaravusieji turto ir pajamų iš socialinio būsto laukiančiųjų sąrašų bus išbraukiami, o gyvenantys socialiniame būste – raginami iš jo išsikelti.

„Todėl jau laikas užsisakyti pažymas apie darbo užmokestį 2017 metais iš darbdavio, apie Socialinės paramos skyriaus skirtus pinigus, taip pat Registrų centro pažymą apie turimą turtą“, – primena Ingrida Žukauskienė, Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė.

Kaip pabrėžė pašnekovė, nedeklaravusieji turto ir pajamų iš socialinio būsto laukiančiųjų sąrašų bus išbraukiami, o gyvenantys socialiniame būste – raginami iš jo išsikelti. Tačiau priimamos ir pateisinančios (pažymomis pagrįstos) priežastys – liga, reabilitacijos laikotarpis ir kt.

Neįvykdžius minėtos prievolės, į socialinio būsto laukiančiųjų eilę teks stoti iš naujo.

Labiausiai reikalingi – vieno kambario butai

Šiuo metu eilėje socialinio būsto laukia 87 šeimos arba vieni gyvenantys asmenys. Tarp jų – 25 be tėvų globos likę jaunuoliai, kurie turi teisę užsiregistruoti į eilę sulaukę 16 metų amžiaus – tam, kad sulaukę pilnametystės ir palikę vaikų globos ar globėjų namus, nebūtų eilės gale ir turėtų galimybę gauti pastogę.

Socialinio būsto taip pat laukia 15 jaunų šeimų, 7 tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos, 18 neįgaliųjų, dar 18 kraštiečių priskirti bendrai kategorijai, o keturi žmonės laukia socialinio būsto pagerinimo. „Kaip matyti iš sąrašo, daugiausia eilėje laukia vieni gyvenantys žmonės, tad 1 kambario butų poreikis yra didžiausias“, – pastebi I. Žukauskienė.

Eilė juda

Pasak specialistės, per praėjusius metus būstu iš viso aprūpintos 74 šeimos arba vieni gyvenantys asmenys. Jiems buvo išnuomoti 48 savivaldybės socialiniai būstai. Penki iš jų išnuomoti išimties tvarka įstatymo numatytais atvejais. Dar 26 asmenims arba šeimoms suteiktos bendrabučio gyvenamosios patalpos, kurios, kaip ir nakvynės namai, neįeina į socialinio būsto fondą. „Bendrabučio gyvenamosios patalpos skiriamos komisijos, kuri renkasi kas mėnesį, sprendimu, didelės eilės nėra, nebent žmogus nori palaukti geresnės būklės kambario, tuomet prašymas atidedamas ir svarstomas vėliau. Šiuo metu galime apgyvendinti viename iš trijų bendrabučių, esančių Šėtos g. 91, Melioratorių g. 2 (Vilainių kaime) ir Žemaitės g. 10. Melioratorių gatvėje esančiame bendrabutyje stengiamasi apgyvendinti šeimas su vaikais“, – sakė specialistė.

Šiuo metu bendrabučiuose yra neužimti netinkamos gyventi būklės kambariai, kuriuos administratorius, bendrovė „Kėdainių butai“ ketina toliau sėkmingai remontuoti, kadangi savivaldybės administracija nuolat skiria lėšų remontui ir jas didina.

Pažeidėjai būsto netenka

Dėl nuomos sutarties pažeidimų pernai savivaldybė inicijavo nuomos sutarčių nutraukimą su 15 nuomininkų. Tai žmonės, kurie nesilaikė sutartinių įsipareigojimų ir neįvykdė įstatyme numatytų prievolių. „Gyventojus, bendrijų pirmininkus kviečiame informuoti apie pastebėtus socialinio būsto subnuomos kitiems asmenims atvejus, taip pat – jeigu būste nuolat niekas negyvena. Žinoma, žmogus gali išvykti ir, remiantis Civilinio kodekso nuostatomis, pusę metų padirbėti užsienyje, tačiau tai reikia suderinti su savivaldybe, kuri yra būsto savininkė, – paaiškino specialistė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.