Didžiosios Rinkos aikštėje skambėjo dainos laisvei.

Didžiosios Rinkos aikštėje skambėjo dainos laisvei.

Malda ir rimtimi, giesmėmis bei muzikinėmis melodijomis, gyvais liudininkų prisiminimais ir žvakučių liepsnelėmis – taip buvo prisiminti kruvinieji Sausio 13-osios įvykiai. Ir nors bene visą dieną siautė pūga, tai nesutrukdė atminimo renginiuose dalyvauti ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Jau 26-ąjį kartą visoje Lietuvoje prisimenamos aukos, kritusios už jauną, nepriklausomą Lietuvą. Du didvyriai yra ir iš mūsų krašto – Tai Alvydas Kanapinskas bei Vytautas Koncevičius. Jie palaidoti Kėdainiuose, Kauno gatvės kapinėse, kur ant jų kapaviečių penktadienio popietę sužibo daugybė žvakelių liepsnų. Išrinktasis Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis padėjo gėlių vainikus. Prie kapų stovėjo žuvusiųjų artimieji, pagerbė šauliai bei kėdainiečiai, savo krašto patriotai, į kapines atvykę pasimelsti ir tyliai padėkoti už dėl laisvės paaukotą gyvybę.

Kauno gatvės kapinėse vyko Sausio 13-osios aukų - žuvusių kėdainiečių pagerbimas.

Kauno gatvės kapinėse vyko Sausio 13-osios aukų – žuvusių kėdainiečių pagerbimas.

Minėjimo šventei persikėlus į Didžiosios Rinkos aikštę, čia skambėjo dainos, plazdėjo trispalvės, o viso renginio metu buvo kuriama meninė instaliacija „Dek, atminties ugnele“.

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje aukotos Šv. Mišios už gyvus ir mirusius Laisvės gynėjus.

Kėdainietis Aušrys Macijauskas – vienas gyvųjų Sausio 13-osios įvykių liudininkų. Penktadienio popietę Kėdainių muzikos mokykloje jis dalinosi savo prisiminimais iš įvykių Vilniuje.

Žuvusius Sausio 13-osios aukas pagerbė Kėdainių rajono savivaldybės vadovai.

Žuvusius Sausio 13-osios aukas pagerbė Kėdainių rajono savivaldybės vadovai.

„Nors praėjo jau bene ketvirtis amžiaus, įvykių prisiminimai likę. Ir jie – tik teigiami. Manau, kad Sausio 13-oji yra mūsų didžiausia pergalė per visą nepriklausomybės atkūrimo istoriją. Tuo metu buvo juntamas begalinis vienybės, susitelkimo jausmas. Vilniuje televizijos bokštą bei Parlamentą gynė ir lenkai, rusai – visi Lietuvos piliečiai. Susitelkimas buvo išskirtinis. Žinoma, aukos, sužeistieji temdo nuotaiką, bet pergalės reikalauja aukų, tačiau tąkart kiekvienas žmogus buvo pasiruošęs pasiaukoti. Baimės nebuvo apskritai – tikrai neprisimenu, kad būčiau ją jautęs“, – sakė A. Macijauskas.

Jis teigė pastebintis, kad Sausio 13-oji po truputį tampa mūsų visų pergalės diena. „Didvyriams bei aukoms atminimas ir šlovė yra amžina. Sausio 13-oji yra mūsų pergalės diena, tai – džiaugsminga šventė, nes prieš 26 metus mes ten nugalėjome, ne mus nugalėjo. Todėl tai svarbu prisiminti ir švęsti“, – sakė A. Macijauskas.

J. Šleževičius (dešinėje) mokinius pakvietė pasiklausyti gyvų Sausio 13-osios liudijimų.

J. Šleževičius (kairėje) mokinius pakvietė pasiklausyti gyvų Sausio 13-osios liudijimų.

Į prasmingą popietę Muzikos mokyklos mokinius sukvietęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kėdainių skyriaus pirmininkas Jonas Šleževičius, taip pat budėjęs Vilniuje prisimena, kad tuo metu jokios baimės nejautęs. „Labai puikiai prisimenu tuos įvykius – tuo metu visus vienijo didelis entuziazmas ir ryžtas. Svarbu jaunimui perteikti, kad brangintų ir mylėtų iškovotą laisvę“, – sakė jis ir pridūrė, kad Laisvės dienos minėjimas Muzikos mokykloje pasirinktas neatsitiktinai. Šiame pastate sovietmečiu veikė NKVD kalėjimas, pastate buvo nužudyta daug žmonių… Todėl Muzikos mokyklos kiemelyje visiems kovotojams už laisvę atminti buvo sukurta atminimo kompozicija.

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko meninė instaliacija "Dek, atminties ugnele".

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko meninė instaliacija „Dek, atminties ugnele“.

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko meninė instaliacija "Dek, atminties ugnele".

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko meninė instaliacija „Dek, atminties ugnele“.

Muzikos mokyklos kiemelyje buvo sukurta kompozicija, skirta kovotojams už laisvę.

Muzikos mokyklos kiemelyje buvo sukurta kompozicija, skirta kovotojams už laisvę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.