Šalies merai neturi vieningos nuomonės, ar į skandalą dėl kanceliarinių lėšų įsivėlęs Jonavos lyderis, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius turėtų trauktis iš organizacijos vadovo posto.

Nesutariama ir dėl to, ar socialdemokratas galėtų siekti dar vienos kadencijos šiose pareigose.

Jonaviškis nėra paskelbęs, ar gegužės 31 d. vyksiančiame LSA suvažiavime kels savo kandidatūrą į asociacijos prezidentus.

LSA suvažiavimas planuojamas jau kitą savaitę – gegužės 31 d. Jeigu iki tol M. Sinkevičius neatsakys į jam adresuojamus klausimus, Joniškio meras svarsto siūlyti atidėti asociacijos narių susitikimą.

Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius Eltai teigė pasigendantis LSA prezidento paaiškinimų dėl to, kaip jis naudojo kanceliarines išmokas. Pasak liberalo, jo atsakymai yra ypatingai svarbūs, artėjant LSA suvažiavimui ir naujos vadovybės rinkimams. Ir nors M. Sinkevičius nėra paskelbęs, ar sieks dar vienos kadencijos prezidento poste, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius V. Gailius pabrėžė, kad LSA lyderiui turi būti keliami aukščiausi skaidrumo reikalavimai.

Tokia pat kartelė, Joniškio rajono lyderio manymu, turėtų būti taikomi ir kitiems LSA struktūrų atstovams.

Tuo metu Akmenės rajono savivaldybės meras ir LSA viceprezidentas Vitalijus Mitrofanovas kritiškai vertina pasigirstančius raginimus M. Sinkevičiui trauktis iš asociacijos prezidento posto. Pasak bendrapartiečio, sprendimai turi būti priimti tik tuo atveju, jeigu pažeidimo faktus konstatuotų teisėsaugos institucijos. Priešingu atveju, pažymi jis, turi veikti nekaltumo prezumpcija.

V. Mitrofanovas akcentavo, jog šiuo metu, kai savivaldos klausimai įsiūbavo ir visos Vyriausybės krizę, svarbu nesikarščiuoti ir imtis sprendimų – šalinti sistemos ydas ir tobulinti savivaldos tarybos narių išmokų reglamentavimą. Deja, apgailestavo jis, šiuo metu atrodo, kad partijos konkuruoja dėl to, kiek ir kokių politinių merų įsivels į skandalą.

Eltai nepavyko susisiekti su LSA prezidentu ir pasiteirauti jo pozicijos, dėl mestų kaltinimų bei kolegų merų reakcijų. Visgi, ketvirtadienį M. Sinkevičius savo „Facebook“ paskyroje pranešė, jog šiuo metu yra komandiruotėje ir į žiniasklaidos atstovų atsakymus atsakys tik šeštadienį.

ELTA primena, kad LSA suvažiavimas planuojamas jau kitą trečiadienį – gegužės 31 d. Jo metu organizacija rinks naują prezidentą ir viceprezidentus.Jonavos meras, buvęs ūkio ministras M. Sinkevičius vadovauja LSA nuo 2019 m.

Šaltinis: ELTA