Birželio 23 dieną Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija kėdainiečius pakvietė į meno pikniką: menines-edukacines dirbtuvėles, pramogas žalumoje skendinčiame parkelyje bei parodas muziejaus viduje.


Pasak muziejaus-galerijos kuratorės Astos Federavičiūtės-Jasiūnės, Joninių išvakarės renginiui pasirinktos neatsitiktinai – taip norėta paminėti muziejaus įkūrėjos, žymios išeivijos tapytojos, grafikės, tekstilininkės Janinos Monkutės-Marks vardadienį.

Renginyje apsilankiusių vaikų ir suaugusiųjų laukė cianotipijos (vieno iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų) eksperimentai, grafikos, aitvarų, vėjo malūnėlių gamybos dirbtuvėlės. Jaunimas kvietė pasivaikščioti užrištomis akimis pačių įrengtame pojūčių labirinte, mažieji pūtė muilo burbulus, žaidė domino ir kitus žaidimus.

„Man labai patinka dalyvauti muziejaus-galerijos renginiuose, nes galiu pabendrauti su kitais žmonėmis, daug išmokti ir kitus išmokyti dirbti tomis technikomis“, – pasakojo Gintarė, kviesdama užsukti į grafikos dirbtuvėles.

Tekstilės kampelyje buvo mokoma austi trispalvę vytinę juostą, o norintieji galėjo pasimokyti austi gobeleną Janinos Monkutės-Marks staklėmis, atgabentomis į muziejų iš Čikagos (JAV) ir saugomomis muziejuje-galerijoje.

„Šis audimo procesas užtrunka, tad gobeleną toliau ausime per kitus meno piknikus. O jų šiais metais surengsime dar du, tik jau rudenį, tad pakviesime į muziejaus pastatą“, – žadėjo muziejaus-galerijos kuratorė.

Pasak A. Federavičiūtės-Jasiūnės, šis renginys yra vykdomo kultūros projekto „Meno piknikai Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“ dalis. Projektas skirtas vaikams ir jaunimui, šiuo metu jame dalyvauja apie trisdešimt dalyvių – jie užsiima edukacine-kūrybine veikla, gilina žinias apie įvairius meninius procesus, savanorystę. „Dalyvių skaičius dar gali didėti, tad kviečiame norinčius prisijungti“, – sakė muziejaus kuratorė.

Projektas vyks keliais etapais. Pirmasis – birželio mėnesį, o kiti meno piknikai vyks muziejaus pastate: spalio mėnesio renginys bus skirtas muziejaus-galerijos gimtadieniui, o lapkritį žadama surengti pikniką, skirtą paminėti iš gegužės perkeltą muziejų naktį.

Šį kultūros projektą  finansuoja Kėdainių rajono savivaldybės administracija, partneriai – Arnetų namas, „Atžalyno“ gimnazija, Kėdainių fotografų draugija, fotografė Daiva Amalevičienė.

Iki 20 val. buvo galima nemokamai aplankyti ir muziejuje-galerijoje šiuo metu veikiančias parodas: 10-ąją tarptautinę mažosios grafikos trienalę „Vilnius 2020“, tarptautinę parodą „Praradę Tėvynę. Išeivių iš Baltijos šalių istorija. 1944–1952“ bei nuolat veikiančią Janinos Monkutės-Marks POP meno kolekciją.

Irmina Pryvalova

[ngg src=“galleries“ ids=“35″ display=“basic_imagebrowser“]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.