Virtualiu tapybos pleneru gruodžio 9 d. užbaigtas kultūros renginių ciklas „Meno piknikai Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“.

Planus pakoregavo

Karantinas pakoregavo muziejaus-galerijos planus pakviesti į gyvą renginį. „Džiaugiuosi, kad to nepaisant, jus suintrigavo kvietimas dalyvauti trečiajame meno piknike, kuris yra mūsų vykdomo kultūros projekto dalis“, – pasveikindama virtualiame muziejaus-galerijos „Facebook“ paskyros kambaryje susirinkusius plenero dalyvius, sakė kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Pasak jos, tai finalinis renginys, kurį planuota rengti muziejuje lapkričio 14 dieną, nes į šią dieną Europos šalys perkėlė pavasarį neįvykusią Tarptautinę muziejų naktį. „Parengėme programą, kurioje turėjo būti tapybos dirbtuvės, filmų peržiūra, parodų lankymas, kitos edukacijos. Tačiau karantinas pakoregavo planus ir šiandien susitinkame virtualiame kambaryje, kur su profesionaliu dailininku Viačeslavu Čerenkovu bandysime nutapyti floristinį natiurmortą. Matau tarp jūsų ir įgudusių laikyti teptuką rankoje, ir naujokų, tačiau neišsigąskite, edukacija bus smagi, o svarbiausia – užmegzti tarpusavio ryšį, sukurti bendruomenišką atmosferą“, – linkėjo muziejaus-galerijos kuratorė.

Tapyba „su vėjeliu“

Per pusantros renginio valandos plenero dalyvių akyse gimė tapybos darbas, kurį, pajuokaudamas, savikritiškai vertindamas ir vaizdžiai komentuodamas, nutapė dailininkas V. Čerenkovas. Sekant dailininko instrukcijas, balti popieriaus lapai spalvomis sumirgėjo ir plenero dalyvių namuose. „Kiekvienas iš mūsų pasieksime skirtingą rezultatą, nes visi esame skirtingi žmonės, kiekvienas perleisite per savo mintis ir matysite savaip. Žinoma, visko per vieną pamoką pasakyti neįmanoma, bet mes pradėsime nuo pačių pagrindų, kad pamatytumėte, kaip vyksta kūrybos procesas“, – sakė V. Čerenkovas.

Dailininkas prisipažino ilgai galvojęs, kokia tema būtų tinkama – norėjosi lengvesnės, o tokia pasirodė gėlės. Pasiūlęs tapyti rožę, dailininkas nedelsdamas ėmėsi darbo ir supažindino, kaip maišyti spalvas, nuo ko pradėti tapyti, kaip perteikti šviesos ir šešėlių žaismą, pataisyti klaidas; parodė, su kokiomis priemonėmis dirba dailininkai.

Į kūrybą dailininkas kvietė žiūrėti impresionistiškai, leisti rankai lengvai vedžioti teptuką, neįsitempti, kitaip tariant, leisti kūriniui „džiazuoti“. „Jeigu tapytume realistinį darbą, tapyčiau visiškai kitaip, tačiau abstraktus piešinys yra įdomesnis, jis dvasiškai artimesnis žiūrovui, nes žmogus mintyse piešinį pats pabaigia, ieškodamas jam artimų prasmių. Paveikslas turi būti su potekste“, – mano dailininkas.

Dailininkas V. Čerenkovas plenero metu sukurtą darbą dovanojo muziejui. Šis kūrinys papildė dovanotų kūrinių kolekciją ir bus pristatytas visuomenei grupinėse dovanotų kūrinių parodose. (J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos nuotr.)

Potyriai – puikūs

Puikiai laiką praleido ir plenero dalyviai. „Po ilgo laikotarpio, po nuotolinio mokymo iššūkių, atsipalaidavau. Dabar turėsiu progą rytoj užbaigti darbą, nes šiandien jau sutemo, o tapyti geriausia natūralioje šviesoje. Mano darbas išėjo kitoks, nes tapiau ne aliejiniais, o akrilo dažais“, – įspūdžiais po plenero pasidalijo dailės mokytoja Daiva Nurdinova.

Renginys „Meno piknikas vol. 3 – virtualus tapybos pleneras“ buvo paskutinis vykdomo kultūros projekto „Meno piknikai Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“ renginys. Projektą finansavo Kėdainių rajono savivaldybės administracija.