Meninio vyksmo festivalis „Formos’23“ kol kas yra vienintelis tokio pobūdžio festivalis Kėdainių krašte. Šiais metais jis prasidės jau netrukus – gegužės 22 d.

Meninio vyksmo festivalis „Formos“, įvykęs 2020 m. – 2022 m., sulaukė Kėdainių rajono savivaldybės, dalyvavusių menininkų palaikymo ir kėdainiečių susidomėjimo.

Festivalis prisideda formuojant šiuolaikinio meno poreikį Kėdainiuose, turi didelę edukacinę reikšmę. Festivalio metu siekiama Kėdainių krašto gyventojus supažindinti su skirtingomis meninės raiškos formomis, pristatyti jaunuosius profesionalius menininkus ir jų kūrybą.

Šis festivalis tenkina visuomenės poreikius sužinoti apie jaunuosius menininkus ir jų kuriamus produktus, plėsti savo akiratį kultūros ir meno srityje bei profesionalių jaunųjų menininkų poreikį skleisti žinią apie savo kūrybą regionuose. Meninio vyksmo festivalis „Formos’23“ yra skirtas tai visuomenės daliai, kuri domisi jaunųjų kūrėjų profesionalų kuriamu menu. 

PROGRAMA

Gegužės 22-25 d.

Šiuolaikinio šokio šokėjos Indrės Puišytės-Šidlauskienės ir kostiumų dailininkės Radvilės Kisieliūtės-Kaikarienės tarpdisciplininė meno rezidencija.

Gegužės 25 d. 18 val. Rezidencijos eskizo pristatymas (Kėdainių senamiestis).

Gegužės 22-26 d.

Performanso menininkės Vaidos Tamoševičiūtės, medijų menininko Arnio Aleinikovo tarpdisciplininė meno rezidencija.

Gegužės 26 d. 17 val. Rezidencijos eskizo pristatymas (Kėdainių senamiestis).

Gegužės 22-26 d.

Aktorės Ievos Brikės ir instaliacijų menininko Pauliaus Jakubėno tarpdisciplininė
meno rezidencija.

Gegužės 27 d. 22 val. Rezidencijos eskizo pristatymas (Kėdainių senamiestis).

Gegužės 26 d. 4.30 val. Kėdainių kultūros centre | Robertos Činikaitės Audiovizualinės instaliacijos „Skaitmeninis identitetas“.

Gegužės 27 d.

13 val. Knypavos aikštėje | Vilniaus miesto teatro MMLAB šokio instaliacija „Šokis objektui ir šeimai“;

14.30 val. Rotušės kiemelyje | „Apeirono teatras“ spektaklis „Ašmenys“, rež. Giedrė Gudelytė;

16 val. M.Daukšos bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus kino salėje | Monospektaklis „Avinai“, rež. Justas Tertelis, vaidina aktorius Raimondas Klezys;

17.30 val. Didžiosios g. balkonuose | Poezijos skaitymai „Tarp“, skaitys aktoriai Justina Smieliauskaitė ir Jurgis Marčėnas;

19 val. Radvilų g. 8D | Grupės „Superkoloritas“ koncertas;

20 val. Radvilų g. 8D | Grupės „Elektroninės muzikos trio“ koncertas #jaunasmenas.

(Titulinė nuotrauka – Visuotinės lietuvių enciklopedijos / fotografas Vydas Bečelis)