Kėdainių kultūros centras ir Kėdainių rajono savivaldybė kviečia į meninio vyksmo festivalį „Formos’22“. Festivalis, vykęs 2020 m. ir 2021 m., sulaukė Kėdainių rajono savivaldybės, dalyvavusių menininkų palaikymo ir kėdainiečių susidomėjimo.

Siekiame Kėdainių krašto gyventojus supažindinti su skirtingomis meninės raiškos formomis, pristatyti jaunuosius profesionalius menininkus ir jų kūrybą. Meninio vyksmo festivalis „Formos’22“ kol kas yra vienintelis tokio pobūdžio festivalis Kėdainių krašte“, – teigia Kėdainių kultūros centro projektų vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė.

Festivalio metu kėdainiečių laukia 7 skirtingo pobūdžio pasirodymai: 2 performatyvaus meno kūriniai, 2 koncertinės programos ir 3 spektakliai.

Spalio 20 d. 12 val. M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėje vyks menininko Dovydo Laurinaičio performansas „The writer cleanses“. Šis pasirodymas žiūrovams – nemenkas iššūkis – jo trukmė siekia 5 valandas, o pats performanso autorius siekia atkreipti dėmesį į savęs „išsivalymo“ nuo praeities traumų procesą. Tam jis pasitelkia rašymą rašalu, tiesa, kiek kitokia – neįprasta – forma. 

18 val. Kėdainių kultūros centro mažojoje salėje (1 aukšte) žiūrovų laukia koncertinė programa „Paryžiaus džiazas. Programa dedikuojama dviem garsiems prancūzų muzikams – džiazo vargonininkui Eddy Louis ir italų akordeonistui Richard Galliano. Koncerto programoje vyrauja džiazo spalvomis perdaryti populiarūs prancūziškos muzikos kūriniai, Eddy Louis kompozicijos, Edith Piaf dainos bei tradiciniai džiazo standartai. Šią programą skirtingomis spalvomis pateiks multiinstrumentalistai Vytenis Danielius, Leonardas Bėkša, Nerijus Ardzevičius ir trumpam nukels į Paryžiaus spalvomis, kvapais apipintą džiazo muzikos pasaulį, kuriame netrūks ir muzikinių staigmenų.

Spalio 21 d. 12 val., Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriuje mažuosius festivalio lankytojus džiugins rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ spektaklis „Mikė Pūkuotukas ir kiti“. Tai interaktyvus spektaklis pradinių klasių amžiaus vaikams pagal A.A. Milne knygos „Pūkuotuko pasaulis“ ištraukas. Spektaklio autorės kvies mažuosius žiūrovus atrasti rankų šešėlių teatro pasaulį bei pakeliauti po paslaptingąją Šimtamylę girią. Joje, kartu su Mike Pūkuotuku bei jo draugais, vaikai pasiners į netikėtus nuotykius, padės įveikti iškilusius iššūkius ir kartu švęs draugystės dovaną. Režisierė ir dramaturgė: Miglė Remeikaitė.

M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėje, 12 val. vyks menininkės Saulės Noreikaitės performansas „Iš tiesų viskas buvo ne taip“. Šiame solo performanse menininkė kvies žiūrovus atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką, įvykius, savo fizinius kūnus, ir tuos kūnus, kurie mus supa kasdien. Dalindamasi fikcinėmis istorijomis apie keistus nutikimus, menininkė taip pat atliks choreografiją, jos judesiai papildys pasakotas istorijas, susiedami jas su video projekcija bei garso įrašu. Performanso metu bus atkreipiamas dėmesys į rūpestį, rūpinimąsi vieni kitais ir savimi, nesvarbu kokios aplinkybės bebūtų.

Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje 18 val. žiūrovų laukia Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Me two/Savoj krūvoj“ (N–12). Vilniaus miesto šokio teatro Low Air spektaklis „Me two / Savoj Krūvoj“ gimė iš Low Air mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie jų (paauglių) pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Kūrybiniame procese tarp paauglių ir šokio teatro profesionalų išryškėjo intymios ir dažnu atveju „nepatogios” istorijos, skirtingi požiūriai į jas, keliantys klausimus, o kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Ir kodėl, dažnu atveju pradėjus pasakoti istoriją ir išgirdus tylų „man irgi taip buvo“, mes retai norime vienas kitą palaikyti. Režisierius – Jonas Tertelis.


Spalio 22 d. 15 val., LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje – šiuolaikinės intelektualios klounados teatro mono spektaklis „Lelijos laisvės mokymai“ (N–14). „Lelijos laisvės mokymai” – mono spektaklis apie modernaus dvasingumo apraiškas, tobulumo siekį ir apie tai, ką reiškia gyventi iš tikrųjų. Laisvės mokytojos vaidmenį kuria profesionali klounė ir aktorė Indrė Lencevičiūtė. Ji meistriškai žiūrovus lydės įgalinančios laisvės sesijos metu. Trijų pakopų sesija ir jūs – jau visiškai laisvi. Spektaklis komiškai reflektuoja šiandienines dvasinio turizmo ir nuomonės formavimo tendencijas. Čia komedija susipina su tragedija ir apie rimtus ar net graudžius dalykus kalbama lengvai, bet iki sielos gelmių. Režisierius – Žilvinas Beniušis. 

Festivalio „FORMOS‘22“ pabaigą vainikuos Grupės „ jautì “ koncertas, kuris 19 val. vyks Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje. Grupė „jautì“ susibūrė prieš 6 metus. Per šį laiką išleido 5 albumus, surengė daugiau kaip 200 koncertų, buvo pripažinta geriausia metų roko grupe „M.A.M.A.“ muzikos apdovanojimuose, o populiariausiose muzikos platformose „Youtube“ bei „Spotify“ surinko daugiau nei 9 milijonus perklausų. 2022 pavasarį grupė išleido 4 dainų albumą su Justinu Jaručiu, Monika Liu, Monique bei Gabriele Vilkickyte bei pristatė jį didžiausiame savo visų laiku koncerte „Compensa“ koncertų salėje.

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Kėdainių rajono savivaldybė.
Informaciniai partneriai: „Kėdainių mugė“, „Rinkos aikštė“, „Balticum TV“

Parengė Kėdainių kultūros centras.  

Panašios naujienos