Praėjusią savaitę Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos būstinė sunkiai talpino visus norinčiuosius patekti į ją. Be to, medžiotojai skubėjo ne tuščiomis, o rankose didžiuodamiesi nešė metų trofėjus – per pastarąjį sezoną sumedžiotų elnių, stirninų ar danielių ragus.

Medžioklės žinovė Birutė Morkūnienė pagyrė Jono Talmanto sumedžioto elnio ragus.

Medžioklės žinovė Birutė Morkūnienė pagyrė Jono Talmanto sumedžioto elnio ragus.

Draugijoje vyko tradicinė trofėjų patikra ir atranka į respublikinę parodą.
„Tokia jau yra tvarka, kad baigiantis sezonui būtina apžiūrėti visų sumedžiotų raguočių žvėrių trofėjus, kad jie būtų įvertinti. Labai svarbu įsitikinti medžiotojų patirtimi ir gebėjimais skirti žvėris. Paprastai medžioti leidžiama brandžius, o ne perspektyvius gyvūnus. Jei jau taip nutinka, kad taisyklės pažeidžiamos, tai medžiotojams taikomos baudos. Seniau jos būdavo piniginės, o dabar metus laiko neleidžiama medžioti tokių žvėrių, kurie buvo sumedžioti netinkami. Kitus žvėris toks prasižengęs medžiotojas gali medžioti.
Paprastai medžiotojai nepiktnaudžiauja ir specialiai neleidžiamų žvėrių nemedžioja. Kad atskirtum brandų žvėrį nuo perspektyvaus, reikia labai įgudusios akies ir patyrimo bei nepamiršti lankyti mokymus ir konsultacijas“, – sakė Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Kompetentinga vertintojų grupė atidžiai apžiūrėjo ir pažymėjo kiekvieną per sezoną sumedžiotą trofėjų.

Kompetentinga vertintojų grupė atidžiai apžiūrėjo ir pažymėjo kiekvieną per sezoną sumedžiotą trofėjų.

Kėdainių rajone yra 628 medžiotojai, kurie priklauso trylikai klubų. Jų narių praėjusio sezono „derlius“ buvo gana įspūdingas – sumedžioti 106 stirninai, 47 tauriųjų elnių patinai ir du danieliai.
Pasak medžiotojų, vertingiausius trofėjus turinčių žvėrių daugiausia galima sumedžioti didžiuosiuose medžioklės plotuose, tačiau pasitaiko atvejų, kai didingi žvėrys užsuka ir į nedidelius miškelius ar palaukes.
„Mūsų medžiotojams praėjęs sezonas buvo gana sėkmingas. Vieni savo kolekcijas papildė keliais trofėjais, kiti vienu, bet įspūdingu, vertu parodų medalių. Turime ne vienus elnių ragus, sveriančius per 10 kilogramų. Į respublikinę parodą vertintojai atrinko 12 stirninų ir tiek pat elnių ragų. Tikimės trofėjams pačių vertingiausių medalių ir diplomų. Labiausiai džiugina tai, kad medžiotojai tampa tikrais profesionalais ir beveik nepadaro klaidų medžioklėse. Pernai tik vienas trofėjus buvo pripažintas negeras, o šįmet vertintojai netinkamais pripažino tik tris trofėjus“, – sakė L. Stanevičius.
Šiųmečiame trofėjų vertinime nemažai dėmesio sulaukė kėdainiečio Jono Talmanto sumedžioto maždaug dešimties metų elnio ragai. „Už svajonės sumedžioti tokį gražuolį išsipildymą esu dėkingas įstatymus pakeitusiai valdžiai, kuri prailgino raguočių žvėrių medžioklės laiką. Savo svajonių žvėrį sumedžiojau sausio 23-osios vėlų vakarą Pašilių miško palaukėje. Jau buvau besiruošiąs namo, kai pamačiau net aštuonių elnių būrį. Jį stebėdamas sekiojau ir sėlinau maždaug pusantro kilometro, kol nutaikiau progą paleisti taiklius šūvius į išsirinktą brandžiausią elnią. Galiu tik pasidžiaugti, kad šūviai buvo taiklūs ir galiu pasigirti nuostabiu trofėjumi, kuris vienas vertingiausių per visą mano 25 metų medžiotojo karjerą. Tuos ragus būtinai vešiu į respublikinę parodą ir tikiuosi laimėti aukso medalį“, – pasididžiavimo laimikiu neslėpė patyręs medžiotojas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.