Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse Lietuvos medikų sąjūdis pakvietė visus, neabejingus sveikatos sistemos pokyčiams, dalyvauti mitinge „Ką pasiūlysite medikams rytoj?“. Į ketvirtadienį Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje rengiamą mitingą išvyko ir keletas Kėdainių medikų, o likusieji palaikymą kolegoms aktyviai išreiškė savo darbovietėse.

Kolegoms – kėdainiečių palaikymas

Kėdainių ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro medikai palaiko kolegas, norinčius geresnių darbo sąlygų ir didesnių atlyginimų.

„Pritariame Lietuvos medikų sąjūdžio reikalavimams ir manome, kad laikas vykdyti medikų bendruomenei ir pacientams duotus pažadus. Svarbiausias mūsų noras – kokybiškos darbo sąlygos, adekvatus darbo krūvio reglamentavimas, ne nurodymų, reformų nuleidinėjimas „iš viršaus“, o derinimas su medikais, viešumas ir atsižvelgimas į mūsų nuomonę“, – sakė Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo pirmininkė, Kėdainių ligoninės gydytoja Raimonda Augienė.

„Pavargome vieni kitiems dėkoti už geležinę kantrybę, atjautą pacientui. Jeigu neturėtume šių savybių, šiame darbe mūsų ir nebūtų. Jaučiame didžiulę pareigą prieš pacientus, paskui – prieš save, kolegas. Kviečiu pajusti pareigą sau, išsakyti savo teises, kurias mes turime ir už jas pakovoti. Ačiū, kad prisijungėte“, – ketvirtadienio rytą gausiai prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro ir Kėdainių ligoninės Konsultacijų poliklinikos registratūrų susirinkusiems medikams kalbėjo R. Augienė.

Pasak medikų, gydytojai turi per mažai laiko paciento apžiūrai, tai užgožia dokumentų pildymas. „Manome, kad sistema „e-sveikata“ nepritaikyta praktiko darbui, joje reikia atlikti labai daug žingsnių, gaištamas laikas. Gerai, jei gydytojas įvaldęs informacines technologijas, jis gali pasilikti po darbo ir sutvarkyti dokumentus sistemoje, bet tai daug sudėtingiau vyresnio amžiaus medikams“, – atkreipė dėmesį gydytoja R. Augienė.

Kėdainių ligoninės slaugytojos, palaikančios medikų sąjūdį, atsinešė ir algų lapelius, norėdamos parodyti, kad visu etatu dienos metu dirbančios slaugytojos į rankas uždirba vos 386 eurus.

Naudą pajustų medikai ir pacientai

Medikai pabrėžia norintys skaidrios, efektyvios ir deramai finansuojamos Sveikatos apsaugos sistemos, kurioje saugiai jaustųsi pacientai ir juos gydantys medikai.
„Be abejo, tikimės pacientų palaikymo, nes iš esmės medikų reikalavimai orientuoti į pacientus, jų aptarnavimo ir gydymo kokybės gerinimą“, – akcentavo Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo pirmininkė.

Lietuvos medikų sąjūdžio organizuotame mitinge Seimui, Vyriausybei ir SAM vadovybei primenama 42 000 medikų ir pacientų bendruomenės peticijoje šių metų pradžioje išreikšta valia. Reikalaujama suteikti realų prioritetą sveikatai 2019 metų valstybės biudžete, valstybės deleguotas funkcijas priskirti valstybės biudžeto išlaidoms ir tinkamai finansuoti valstybės draudžiamus asmenis. Įteisinti bazinį medikų atlyginimą.

Gydytojų nuomone, pagerinus darbo sąlygas ir sumažinus darbo krūvį, atsirastų laiko pokalbiams su pacientu, sumažėtų medikų emigracija, eilės pas gydytojus, nebeliktų gėdingos kyšių davimo praktikos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.