Medikai jau teikia pagalbą nukentėjusiesiems nuo šalčio.

Medikai jau teikia pagalbą nukentėjusiesiems nuo šalčio.

Pastarosiomis dienomis šalį sukaustęs didelis šaltis ir speigas į gydymo įstaigas privertė kreiptis ne vieną nukentėjusįjį. Vien per vakarykštę dieną į Kėdainių PSPC specialistus kreipėsi du nukentėję kraštiečiai.

Tiesa, į gydymo įstaigą jie kreipėsi patys – vienas garbaus amžiaus senolis iš Nociūnų kaimo gydomas įstaigoje dėl rankų pirštų nušalimo. Kito paciento sulaukta iš Šlapaberžėje įsikūrusių socialinės globos namų – nukentėjusįjį atlydėjo šių namų socialinė darbuotoja. Asmuo, jam suteikus pagalbą, išleistas gydytis ambulatoriškai.

Pasak Kėdainių PSPC atstovės Astos Raicevičienės, per pastarąją naujųjų metų savaitę šie du asmenys – kol kas vieninteliai, kreipęsi pagalbos į medikus. Greitosios pagalbos specialistai dėl nušalimų kviesti nebuvo, rastų tiesiog gatvėje – taip pat nebuvę.

Pasak Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio (Kėdainių nakvynės namų) vadovės Reginos Chmieliauskienės, įstaiga jau nuo lapkričio mėnesio yra pasiruošusi laikinai apnakvindinti kiekvieną norintįjį.

„Nuo lapkričio mėnesio dėl įvairių priežasčių pas mus pernakvoti pasiprašė 7 asmenys. Šiuo metu, kad ir spustelėjus dideliam šalčiui, asmenų, pageidaujančių šiltai praleisti naktį, neatsirado. Tiesa, mūsų įstaiga yra atvira kiekvienam, kuris dėl vienokių ar kitokių priežasčių neturi šiltos pastogės. Pasiprašiusiesiems, šiltą kambarį ir lovą parūpinsime visada“, – sakė ji. Atvykę ir pasiprašę šiltos nakvynės, asmenys bus pavaišinti ir šiltu arbatos puodeliu.

Laikinojo apnakvindinimo paslauga teikiama visiems, kurie dėl asmeninių krizių tiesiog neturi kur prisiglausti.

Šiltuoju metų laiku Kėdainių centre „gyvenę“ visiems kėdainiečiams puikiai pažįstami benamiai gyvena šiltai. Vienas jų – A. Korolkovas šiuo metu yra gydymo įstaigoje, o kitas, taip pat puikiai kėdainiečiams žinomas benamis Algimantas jau kelis mėnesius šiltai ir jaukiai gyvena paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinyje.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.