Praėjusią savaitę penkiolika vaikų iš šeimų, kurioms teikiamos sociali­nės priežiūros ir bendrosios socialinės paslaugos, dalyvavo penkias dienas trukusioje vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykloje „Turiningas laisvalaikis kartu“.

Vaikai kasdien turėjo įvairių ir įdomių veiklų, praturtinančių susitikimų, gražiai bendravo tarpusavyje. Tiesa, stovyklos pabaigoje išreiškė tik vieną pretenziją: kad stovykla buvo labai trumpa, būtų puiku, kad ji būtų trukusi visą mėnesį!

Vaikai buvo labai dėkingi

Projekto vadovė, Kėdainių pagalbos šeimai centro socialinė darbuotoja Diana Katkuvienė sakė, kad stovyklos pabaigoje bene labiausiai sujaudino vaikų padėkos ir šilti linkėjimai. „Jų šypsenos, apkabinimai, gėlės – tai dovanos, kurios mus įpareigoja ir toliau skleisti gėrį“, – šypsojosi D. Katkuvienė.

Stovyklautojai visas penkias dienas turėjo daug įdomių veiklų, tad kiekviena diena atnešė vis naujų įspūdžių.

„Šiuo projektu siekėme formuoti vaikų draugiškumą, bendravimą tarpusavyje, bendradarbiavimą grupėse, atkreipti dėmesį į turiningo laisvalaikio praleidimo būdus“, – sakė vyriausioji socialinė darbuotoja Kristina Grigaliūnienė.

Susitiko su baikeriais

Stovykloje dalyvavo 15 vaikų, kurių amžius – nuo aštuonių iki penkiolikos metų.

Prie turiningo vaikų laisvalaikio prisidėjo socialiai partneriai, kurių dėka vaikai turėjo įsimintinas penkias vasaros dienas. „Pirmąją dieną Kėdainių bendruomenės socialinio centro amatų specialistė Milda Verkauskienė vaikams vedė edukacinę popietę, mokė, kaip reikia kurti rankdarbius iš sintetinės vilnos. Antrąją dieną pas juos atvyko Kėdainių baikerių klubo „Born Again MCC“ ir moterų baikerių klubo „Vėjų laumės“ nariai, kurie supažindino vaikus su motociklais, tinkamu elgesiu kelyje, kaip tapti baikeriu, kaip draugiškai bendrauti vienam su kitu“, – sakė K. Grigaliūnienė.

Įspūdį paliko susitikimas su medžiotojais

Trečiąją dieną buvo vykdoma edukacinė pamokėlė – vaikai virė virtinukus, kepė pagrandukus, juos ragavo, vežė lauktuvių namo tėveliams, sesėms, broliams. Ketvirtąją dieną vaikai susitiko su Šlapaberžės medžiotojų klubo nariais. „Vaikai susipažino su medžioklės įrankiais, trofėjais, visureigiais nuvažiavo į mišką, pamatė medžiotojų bokštelius, vaišinosi medžiotojų pagamintomis dešromis. Berniukai labiausiai domėjosi ginklais, o mergaitės matavosi kailius. Na, o penktąją dieną pas mus svečiavosi Valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrio vedėja Elvyra Kisielienė, kuri skaitė paskaitą apie mokesčius, apie naudą juos mokant“, – pasakojo K. Grigaliūnienė. Stovyklos pabaigoje buvo aptarti stovyklos įspūdžiai, nuotaikos, o paskutinę dieną niekas nenorėjo skirstytis. „Po penkių stovyklos dienų net vaikų elgesys pasikeitė, pamatėme juos visiškai kitokius, nei matome nuėję į šeimą“, – šypsojosi socialinė darbuotoja D. Katkuvienė.

Projektą finansavo Kėdainių rajono savivaldybė, vaikų užimtumo projektui skyrusi 300 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.