Kėdainių vaikų darželis „Žilvitis“ rugsėjį pasitiko išties įspūdingai. Čia sugužėję statybininkai ėmė griauti senas sienas, lupti langus bei laužti grindis. Kol vyksta seniai planuotos rekonstrukcijos darbai, vaikai daugiausia laiko praleidžia lauke bei glaudžiasi perpildytose patalpose. Darželio vadovė viliasi, jog rugsėjį pradėtus darbus bendrovė „Projektas Karma“ juos baigs iki šių metų pabaigos.


Darbai prasidėjo, kai darželyje daugiausia vaikų

„Šiuo metu atliekamas dalies patalpų kapitalinis remontas. Verčiamos sienos, viskas bus įrengiama naujai. Tai labai sudėtinga situacija, mielai būtume sutikę, kad darbai vyktų ne dabar, kai darželyje daugiausia vaikų, bet vasarą. Tačiau yra taip, kaip yra“, – sakė Kėdainiuose, Respublikos gatvėje, įsikūrusio vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė Audra Pakštienė.

Kodėl darbai pradėti tik rugsėjį, „Žilvičio“ vadovė atsakyti negalėjo. Ji minėjo, kad dalies patalpų rekonstrukcijos projektas buvo rengiamas dar šį pavasarį, o jį kuravo rajono savivaldybė.

Viešai skelbiama, kad šio darželio patalpų kapitalinės rekonstrukcijos sutartį rajono savivaldybė su konkursą laimėjusia bendrove „Projektas Karma“ pasirašė rugpjūčio 26 dieną. O visų šių darbų kaina – 200 tūkst. eurų.


Nuo statybų košmaro gelbsti geri orai

Griovimo ir statybos darbai veikiančiame darželyje iš esmės pakeitė įprastinę daželinukų kasdienybę. Vietoje žaismingų dainelių ir lopšinių jie girdi perforatorių burzgimą, griūvančių sienų trenksmus, regi iš statybų aikštele tapusių grupių kylančius dulkių debesis. Aišku, tokia naujųjų mokslo metų pradžia nedžiugina nei vaikų, nei tėvų. Rekonstruoti pradėto darželio vadovė pripažino – be tiesioginio darbo jai tenka atsakinėti ir į sunerimusių tėvų klausimus.

„Kiek įmanoma kalbu su tėvais. Jiems aiškinu, kad reikia visa tai ištverti, reikia pakentėti. Aišku, man labiausiai rūpi vaikų saugumas, nes šiuo metu jų pas mus yra tikrai daug, grūdamės neremontuojamose patalpose. Tačiau mūsų darželis – labai senas, jam remonto tikrai reikia. Būtų gaila, jei šie darbai nebūtų prasidėję“, – „Kėdainių mugei“ sakė A. Pakštienė.

Darželio vadovė džiaugiasi bent tuo, jog vyraujant palankiems orams vaikai su auklėtojomis gali nemažai laiko praleisti lauke.

„Kuo ilgiau būname lauke, kad mažiau girdėtume tuos garsus. Man pačiai šių pabiručių yra labai gaila. Savo kolegėms esu sakiusi, kaip būtų gerai, jeigu statybininkai dirbtų ir šeštadieniais bei sekmadieniais. Aš pati ateičiau ar atrakinčiau darželį. Kita vertus, visa tai laikina. Remontai pasibaigs, turėsime naujas, gražias grupes, kuriomis galės džiaugtis visi“, – sakė statybos sąlygomis dirbančio darželio direktorė.


Gyvena viltimi, jog statybos baigsis dar šiemet

Ekstremaliomis sąlygomis veikiančio darželio „Žilvitis“ vadovė A. Pakštienė negailėjo gerų žodžių sienas griaunantiems ir patalpas iš naujo įrengsiantiems statybininkams.

Anot jos, vyrai dirba tvarkingai, statybinį laužą išsiveža itin greitai, juo neužverčia kiemo, kaip būna kitur. Vadovė minėjo, kad bendrovės darbuotojai stengiasi prisitaikyti prie darželio ritmo, kai mažyliai miega pietų miegą, statybininkai negriauna sienų ir grindų. Darbininkai tuomet pietauja.

Tačiau nepaisant statybininkų supratingumo, triukšmas ir dulkės lieka neatsiejama bet kokio didesnio remonto dalimi. Tad šiuo metu „Žilvičio“ kolektyvas gyvena viena viltimi, jog bent iki Naujųjų metų darbus pavyks pabaigti.

„Sunku mums. Kiekvieną vakarą, išleidusi vaikučius vis atsidūstu, dar vieną dieną pavyko mums ištverti. Jeigu jie viską baigs iki Naujųjų metų, kad ir neturėdami naujų baldų, mes jau galėsime džiaugtis atnaujintomis grupių patalpomis“, – vylėsi vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė A. Pakštienė.


Statybininkų vadovas pažadėjo paskubėti

Vaikų darželį rekonstruojančios bendrovės „Projektas Karma“ direktorius Adas Laurinaitis tikino kartu su kolegomis besistengiantis, kad darbai būtų baigti kiek įmanoma anksčiau.

„Sutartyje numatytas darbų terminas – treji mėnesiai. Vis tiek bandysime viską greičiau padaryti, kad vaikai galėtų džiaugtis. Visi mūsų prašo dirbti kuo greičiau, tad stengiamės nenuvilti“, – sakė bendrovės vadovas.

Akivaizdu, jog didelių nepatogumų būtų išvengta, jeigu sutartis su statybininkais būtų pasirašyta ne pačioje rugpjūčio pradžioje, o žymiai anksčiau. Tada darbus būtų galima pabaigti per vasarą, darželinukus perkeliant į kitas ugdymo įstaigas.

„Aš jau dešimt metų šiame versle ir niekaip nesuprantu tokių dalykų. Kodėl taip kasmet netinka, negaliu paaiškinti“, – sakė bendrovės „Projektas Karma“ direktorius A. Laurinaitis.

2 komentarai

  1. mama

    Nenuostabu, mūsų darželyje pernai taip buvo. Visus metus remontai nesibaigė, tęsiasi dar ir šiais. Vaikams jokio patogumo, ypatingai kurie iškraustyti iš grupių į aktų salę. Žinoma, po remonto bus labai gražu, naujos grindys kurių nereikės slėpti po senais kilimais, patogiai išplanuota erdvė, poilsio zona, tačiau mūsų vaikai to nebesulauks, iškeliaus į mokyklą. Manau tokie darbai užtrunka dėl biurokratinių dalykų, kuomet ieško vieni, sprendžia ar finansuoti kiti

    Atsakyti
  2. technikosnuoma24.lt

    Pritariu mamai, manau taip vyksta dėl biurokratinio mechanizmo. Žinoma, renovacija naudinga, net būtina, tačiau laiką tikrai galima planuoti vasaros metu, kai vaikų mažiau, net ne visos grupės dirba. Privačiose įstaigose tokie dalykai nevyksta, nes yra atsižvelgiama į klientus, jų patogumą. Taip pat ir darbai atliekami greičiau, kuomet yra privatus interesas. Nežinau kodėl vis dar vyksta taip kaip vyksta, bet labai tikiuosi, jog situacija ir požiūris keisis artimiausiu metu.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.