„Lietuva!“, „Lietuva!“, „Lietuva!“ – taip skandavo mažieji Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus darželinukai, kartu su savo auklėtojomis bei miestelio bendruomene prisiminę Sausio 13-osios aukas.

Prieš 28-erius metus šią tragišką naktį Vilniuje buvo sužeistas ir po mėnesio ligoninėje mirė vienas Pelėdnagių gyventojas Vytautas Koncevičius. Kasmet prie atminimo lentos, pakabintos ant daugiabučio namo, kuriame jis iki tol gyveno su savo mama, susirenka miestelio bendruomenė ir taip pamini savo didvyrio atminimą.

Kėdainių rajonas neteko dviejų kraštiečių, Sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę atidavusių savo brangiausią turtą – gyvybę. V. Koncevičiaus bei Alvydo Kanapinsko kapai yra Kėdainiuose, Kauno gatvės kapinėse.

Nors tragiški įvykiai atsitiko prieš beveik tris dešimtmečius, iki šiol atminimas kraštiečių mintyse yra gyvas. Vitalija Vilkelienė, Pelėdnagių bendruomenės centro pirmininkė teigė puikiai prisimenanti V. Koncevičių.

„Teko gyventi tame pačiame name kaip ir jis. Pamenu jį kaip patriotišką, nuoširdų, puikų žmogų, mylėjusį savo darbą, savo mamą. Prieš tai ši gatvė buvo vadinama Melioratorių, tik vėliau, po Sausio 13-osios nuspręsta ją pervadinti V. Koncevičiaus vardu. Prisimenu jį patį, labai gerai pažinojau ir jo mamą, kuri dabar jau yra mirusi. Sūnaus netektį ji išgyveno labai sunkiai. Aš pati dirbau pradinių klasių mokytoja, todėl dažnai V. Koncevičiaus mamą kviesdavausi į renginius, kartu ateidavome prie šios atminimo lentos su mokiniais, sukalbėdavome poterius“, – pasakojo V. Vilkelienė.

Penktadienį prie atminimo lentos V. Koncevičiaus atminimą paminėjo ne tik darželinukai, bet ir rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė, Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas, Šv. Jurgio parapijos kunigas klebonas Artūras Stanevičius, miestelio bendruomenė.

Kėdainiuose Sausio 13-oji bus paminėta sekmadienį:

12 val. Šv. Mišių auka už Laisvės gynėjus Šv. Juozapo bažnyčioje.

12 val. Šv. Mišių auka už gyvus ir mirusius Laisvės gynėjus Šv. Jurgio bažnyčioje.

13 val. Sausio 13-osios aukų − žuvusiųjų kėdainiečių Alvydo Kanapinsko ir Vytauto Koncevičiaus atminimo pagerbimas Kauno g. kapinėse.

14 val. Valentino Abariaus ir Giedriaus Arbačiausko koncertas „Dainuojame Laisvei“ Daugiakultūriame centre.

[tribulant_slideshow gallery_id=“442″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.