Šiemet savo sklypuose neapsikuopė tik ketvirtadalis iš įspėtų sklypų šeimininkų.

Šiais metais 159 privačių sklypų savininkai buvo paraginti susitvarkyti savo valdas. Tik ketvirtadalis iš jų po įspėjimų liko neapsikuopę – šiemet 38 sklypai liko nesutvarkyti. Tad lyginant praėjusius ir šiuos metus, situacija gerėja.

Pernai seniūnija vakarinėje miesto dalyje, kur aplink „Norfos“ prekybos centrą kuriasi privačių namų kvartalas, įspėjo 70 savininkų, iš kurių 46 liko nesusitvarkę. Šiais metais paraginti tereikėjo tik 38 šeimininkus, o į tai nereagavo tik devyni. Didžioji dalis nesusitvarkiusių – tie patys, kurie nesitvarkė ir praėjusiais metais. Dauguma jų išvykę į užsienį.

O sklypų savininkams, kurie pernai paraginti išnaikino krūmus ir savaime pridygusius medžius, šiais metais priežiūra daug lengvesnė, telieka nupjauti žolę.

Tvarkos daugiau ir Janušavos kaime – čia šiemet paraginti susitvarkyti 70 sklypų savininkų, ir tik 18 iš jų įspėjimo nepaisė.

Tvarkyti apleistus sklypus žmones skatina finansiniai motyvai. Nesusitvarkiusiems tenka mokėti žymiai didesnį žemės mokestį, pavyzdžiui, pernai apleistų sklypų savininkams vietoje 38 eurų teko mokėti 263 eurus.

Iš kitos pusės, seniūnas sako pastebintis, kad žmonėms tampa nepatogu prieš kaimynus, kurie ima tvarkytis savo aplinką. Tad „užkrečia“ ir geras pavyzdys.

Panašios naujienos