Kas nugalės – teisiniai pagrindai ar elementarus žmogiškumas? Tokia dilema buvo svarstoma savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdžio metu. 

Posėdyje kitam privatininkui, administruojančiam Daukšių aerodromą, įsirengti eismą draudžiančius ženklus leista.

Posėdyje kitam privatininkui, administruojančiam Daukšių aerodromą, įsirengti eismą draudžiančius ženklus leista.

Prekybos centro „Maxima“ administracija siūlo parduotuvės, esančios Chemikų gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje drausti statytis automobilius aplinkinių daugiabučių namų gyventojams. Sprendimas motyvuojamas tuo, kad tokiu būdu siekiama užtikrinti saugų eismą.

Svarstys kito posėdžio metu
Šiam sprendimui įgyvendinti būtų pastatyti atitinkami kelio ženklai – stovėjimo laiko ribojimas nuo 22 val. iki 7 val. ryto bei stovėjimo aikštelėje ribojimas iki 2 val. Automobilių stovėjimo aikštelė yra privati prekybos centro nuosavybė, tad ji gali savo nuožiūra įsirengti bet kokius kelių eismo ženklus. Tačiau aplink yra daugiabučių namų, kurių gyventojams pasistatyti savo automobilius namų kiemuose tiesiog nėra galimybių. Tas ypač aktualu priešais parduotuvę esančio devynaukščio gyventojams.
„Maxima“ savo ruožtu argumentavo, kad žiemą esą dėl paliktų automobilių gausos sunku išvalyti aikštelę nuo sniego.
Komisijos nariai po diskusijų galutinio sprendimo nepriėmė – nuspręsta į „Maximos“ atstovus dėl stovėjimo automobilių aikštelėje ribojimo kreiptis dar kartą ir galutinį sprendimą priimti kito posėdžio metu.

Dvi naujos stotelės
Posėdžio metu buvo priimti ir kiti gyventojams aktualūs sprendimai. Pritarta sprendimui pastatyti draudžiamuosius eismo ženklus „Eismas draudžiamas“ įvažiavimui į buvusio karinio aerodromo teritoriją. Pasak komisijos narių, ženklus turės pasistatyti pati teritorijos savininkė UAB „Valnetas“. „Tikimasi, kad ženklai padės sudrausminti ten šėliojantį jaunimėlį. Be to, gal kiek apmažės ir nelegaliai vežamų panaudotų padangų srautas“, – kalbėjo Arūnas Kacevičius, savivaldybės administracijos direktorius. Išmestos nenaudojamos padangos kelia realią gaisrų ir aplinkosauginių problemų grėsmę. Be to, šioje atviroje teritorijoje yra didelis ir deginamų pievų gaisrų pavojus – sunki gaisrininkų technika gali ne visur privažiuoti, o didelius plotus gesinti yra pakankamai sudėtinga.
Be to, vienbalsiai nuspręsta įrengti papildomas maršrutinių autobusų sustojimo vietas. Nuo šiol viena jų bus įrengta ties Kęstučio gatvės 9-uoju namu. Tiesa, čia stos autobusai, važiuojantys tiek nuo Kėdainių bendruomenės socialinio centro, tiek važiuojantys jo link. Dar viena autobusų stotelė bus įrengta „Užuovėjos“ sodų bendrijoje. Čia autobusai, važiuojantys Daškonių link, stos tik vasaros sezono metu.

Panašios naujienos