Vasario 7-ąją, kai lauke temperatūra nesiekė nulio, apie šešiasdešimt Kėdainių krašto sveikuolių rinkosi į tradicinę ruonių maudynių šventę. 

Kėdainietė Jūratė įsitikinusi, kad žiemiškos maudynės – puikiausias vaistas ir nuo fizinių, ir nuo dvasinių ligų.

Kėdainietė Jūratė įsitikinusi, kad žiemiškos maudynės – puikiausias vaistas ir nuo fizinių, ir nuo dvasinių ligų.

Nuo Visuomenės sveikatos biuro iki Babėnų karjero prabėgę tris su puse kilometrų sveikuoliai drąsiai šoko į eketę, kurią iškirsti padėjo ugniagesiai gelbėtojai.
„Jaučiuosi labai gerai. Ruonių maudynės atgaivina ir grąžina gyvenimo džiaugsmą. Aš žiemą maudausi su pertraukomis. Kai pasijuntu prasčiau, tada ieškau bendraminčių ir šoku į eketę. Jausmo, kuris aplanko po tokių maudynių, nusakyti neįmanoma. Reikia patiems patirti“, – po pasiplaukiojimo lediniame vandenyje sakė kėdainietė Jūratė.
Daugiau kaip dvidešimt metų tiek vasarą, tiek žiemą atviruose vandens telkiniuose maudosi ir kėdainietis Vytautas. Vyras prasitarė, kad ištisų metų maudynės jam leidžia puikiai jaustis: „Tikrai nejaučiu metų naštos. Esu sveikas ir gana jaunatviškas. Žiemos maudynės yra pats geriausias vaistas nuo visų gyvenimo negandų.“
Kartu su kėdainiečiais sveikuoliais ruonių maudynes tradiciškai išbandė dotnuviškiai su Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktoriumi Rimantu Urbonavičiumi priešakyje ir pirmąsyk prisijungę pakruojiškiai, kuriuos į Kėdainius pakvietė Saulius Žaromskis.
Tradicinėms maudynėms vadovavęs Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Misius džiaugėsi, kad kėdainiečiai nepamiršta gražių tradicijų ir prieš važiuodami į respublikines ruonių maudynes generalinę repeticiją padaro namuose: „Pastaraisiais metais sveikuolių gretos pastebimai gausėja. Vis daugiau kraštiečių renkasi judėjimą, sveiką mitybą ir žiemiškąsias maudynes. Galbūt ne už kalnų laikas, kada į eketę šoks ir šimtas kėdainiečių ruonių.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.