J. Stankevičiaus vadovaujamų Muzikinių improvizacijų dirbtuvių mokiniai.

Saulėtą ir šiltą penktadienio popietę Kėdainių senamiesčio širdis – Didžiosios Rinkos aikštė – alsavo muzikos ritmu. Iš Rotušės kiemelio sklindantys užburiantys džiazo muzikos garsai kvietė užsukti ir pasilikti ilgam. Taigi, kas čia vyko? 

„Šiais metais jau antrą kartą visus pakvietėme į respublikinį saksofonininkų festivalį Kėdainiai 2017″, – teigė Robertas Šulcas, Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas bei vienas šio festivalio organizatorių.

Į jį susirinko dalyviai iš šešių šalies meno ir muzikos mokyklų. Tačiau, kaip ir pridera šeimininkams, Kėdainius atstovavo bene gausiausias jų būrys.

„Iš viso scenoje pasirodė 31 dalyvis su puikia džiazine programa, mat saksofonininkai mielai renkasi groti būtent džiazą. Vien kėdainiečių pasirodė net 15 muzikantų: tai Jono Stankevičiaus vadovaujami Muzikinių improvizacijų dirbtuvių mokiniai, saksofonininkų kvintetas bei saksofonininkai solistai. Džiugu, kad nuo kitų metų mūsų Muzikos mokykloje atsidaro džiazo skyrius, kurio dėka pavyks pritraukti dar daugiau jaunų ir talentingų atlikėjų. Manau, kad Kėdainiai tampa tikru džiazo miestu“, – šypsojosi R. Šulcas.

R. Šulcas, vienas festivalio organizatorių: „Kėdainiai – tampa tikru džiazo miestu!“

Renginio svečias – L. Janušaitis.

Be visą dieną trukusios muzikinės programos, vyko ir įdomūs susitikimai.

Jauniesiems muzikantams bei mokytojams paskaitą skaitė specialiai į Kėdainius atvykęs žymus saksofonininkas, kompozitorius, aranžuotojas, prodiuseris Liutauras Janušaitis. Jis papasakojo apie savo, kaip muzikanto patirtį, dalinosi grojimo šiuo muzikos instrumentu subtilybėmis.

„Studijavau ne tik Lietuvoje, bet ir Berklio muzikos koledže už Atlanto, Amerikoje, tad labai noriu pasidalinti turimomis žiniomis su jaunimu. Džiazo muzika kilusi iš JAV, iš ten kilo žymiausi, labiausiai nusipelnę kūrėjai tad ten yra sukauptas žinių lobynas. Džiugu, kad susidomėjimas džiazo muzika auga, tą pastebiu ir jaunų žmonių tarpe. Šiame koncerte matau nemažai jaunųjų saksofonininkų veidų, žinau apie jų progresą, apie jų užsidegimą ir norą studijuoti. Matau, kad auga nauja, stipri, talentinga bei kūrybinga ir muziką mylinti jaunųjų muzikantų karta“, – sakė L. Janušaitis.

V. Vidikas (kairėje) su D. Alekna – jaunuoju kėdainiečiu, pelniusiu „Broma Jazz“ organizatorių įsteigtą prizą.

Progos pasiklausyti talentingųjų jaunuolių koncerto nepraleido progos ir Vitalis Vidikas, Kėdainių džiazo festivalio „Broma Jazz“ organizatorius. Jis, išklausęs visus pasirodymus, specialiu prizu apdovanojo jaunąjį saksofonininką, kėdainietį Dominyką Alekną. „Mūsų komanda įsteigė specialių prizą, taip norėdama paskatinti būsimuosius džiazmenus. Mes įsipareigojame visus ateinančius metus apmokėti berniuko mokslus Kėdainių Muzikos mokykloje. Stebėdamas pasirodymus, žiūrėjau ne tik į džiazo pusę, bet ir į atlikėjo būseną. Atleiskite, kitų miestų atstovai, tačiau Dominykas man paliko didžiausią įspūdį“, – įteikdamas apdovanojimą sakė V. Vidikas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.