Praėjusią savaitę nepasiturintiems gyventojams buvo dalinama parama maisto produktais iš ES paramos fondo. Davinys kai kuriuos labai nuvylė, mat nebuvo nei aliejaus, nei cukraus, o vienas vyras pamatęs kruopas, jų išvis nepanoro imti, sakė „jas tik paukščiai lesa“.

Daugiausia paramos gavėjų yra Kėdainių miesto seniūnijoje. Pasak socialinių išmokų specialistės Rimos Titiškės, per pirmąjį dalijimą iš viso buvo paruošta 1900 maisto produktų paketų. Parama buvo dalijama visą savaitę.

„Didžiausias antplūdis buvo pirmosiomis dienomis (per 3 dienas išdalinta 1 200 paketų), bet taip būna visada. Pavyzdžiui, gruodžio mėnesį pirmąją dieną eilė buvo nusidriekusi net iki „Senukų“ parduotuvės. Savaitės pabaigoje ateina jau tik pavieniai asmenys. Yra tokių, kuriems net reikia skambinti, priminti, kad ateitų. Pažangiausi yra pensininkai, vieniši, išmokas gaunantieji, o 5–7 asmenų šeimas beveik visada tenka paraginti. Nežinia, ar jos taip gerai gyvena, kad paramos neskuba pasiimti, ar tiesiog pamiršta? Aš ir skambinu, ir į visokias Facebook grupes įkeliu informaciją.

Yra gavėjų, kurie nevaikšto, tai jiems paramą paima ir į namus nuneša socialiniai darbuotojai. Bet yra ir tokių asmenų, kurie patys nesiteikia ateiti, priprato, kad jiems kas atneštų, paduotų. Anksčiau žmonės buvo savarankiškesni, pakakdavo tik pasakyti, kaip ką daryti, o dabar socialiniai darbuotojai vos ne tarnais tapo“, – apie susiklosčiusią situaciją pasakoja Kėdainių miesto seniūnijos darbuotoja.

Gavėjų daugėja ženkliai

Kaip matyti iš Kėdainių miesto seniūnijos turimų duomenų, šiemet paramos gavėjų skaičius išaugo kone dvigubai. Pernai tuo pačiu metu ES maisto produktų parama buvo skirta 621 šeimai (1170 paramos gavėjų), o šiemet 1 011 šeimų (1 900 gavėjų).

„Gavėjų gretose turime ir 195 ukrainiečių šeimas. Parama skiriama tik nuo karo pabėgusioms moterims su vaikais, vyrai, kurie buvo atvykę čia dirbti iki karo, tokios paramos negauna. Ukrainiečių nereikia raginti, kad atsiimtų paramą, jie ja patenkinti, ne taip, kaip kai kurie mūsų gyventojai“, – sako socialinių išmokų specialistė Rima Titiškė.

Vieni įnoringi, o kitiems tinka viskas, ką gauna

Per pirmąjį dalijimą nepasiturintiems gyventojams buvo duodama po supakuotą krepšelį, kurį sudarė: UAT pienas, kiaulienos konservai, konservuoti žalieji žirneliai, perlinės kruopos, ekologiškos grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su oboliais ir cinamonu bei kvietiniai miltai.

Per pirmąjį šių metų dalijimą krepšelyje nebuvo nei aliejaus, nei cukraus, neliko ir vištienos konservų, tad kai kurie gyventojai buvo nusivylę tokiu daviniu. (L. Praneckevičiūtės nuotr.)

„Buvo gyventojų, kuriems nelabai patiko duodami produktai, mat šį kartą nebuvo aliejaus, cukraus, ko labiausiai pageidauja žmonės, neliko ir vištienos konservų.

Turime vieną klientą, kuris atėjęs pasiimti produktų savo šeimos nariams, neima miltų, neima kruopų, nes „tik paukštai tai lesa“. Bet toks asmuo yra vienintelis, kuris išima šiuos produktus iš krepšelio ir juos palieka. Tai mes tada kitiems žmonėms atiduodame“, – apie pasitaikiusį įnoringą asmenį pasakoja paramos dalintoja.

„Tiek maisto, kiek čia duoda, gal tik savaitei pakanka, bet vis geriau negu nieko. Dar gerai būna, kai gauname higienos prekių, bet jas tik pora kartų per metus duoda. Na, bet gerai ir tai, kažkiek pinigų susitaupo, lengviau išgyventi“, – sako Vaida.

Aš jau daug metų gaunu šią paramą, kai ateinu atsiimti, tai ir marčiai tuo pačiu parnešu. Man tinka viskas, ką duoda. Suvartojame ir miltus, ir kruopas ar kitokius produktus, tik vietoj kiaulienos konservų galėtų jau kažką kitą duoti.

Jei žmonės negautų tokios paramos, tikrai būtų sunkiau išsiversti. O dabar ateina, pasiima, ko trūksta, nusiperka patys“, – kalbėjo paramos atėjusi atsiimti Jovita.

Šiemet dalins dar 5 kartus

Parama maisto produktais iš ES paramos fondo nepasiturinčius gyventojus šiemet pasieks dar 5 kartus – balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesiais dalijamais maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

Tokią paramą gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 235,50 eurų per mėnesį. Išimties tvarka, esant objektyvioms priežastims, parama gali būti skirta asmenims, kurių pajamos per mėnesį neviršija 392,50 Eur. Asmeniui reikia kreiptis į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą ir užpildyti prašymą.

Titulinė nuotr.: „Šiemet paramos gavėjų skaičius išaugo kone dvigubai. Vien tik miesto seniūnijoje nepasiturintiems gyventojams buvo paruošta 1 900 krepšelių“, – sako Kėdainių miesto seniūnijos socialinių išmokų specialistė Rima Titiškė. (Linos Praneckevičiūtės nuotr.)

Panašios naujienos