Atsižvelgdami į tai, kad šiandien Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, į šalies gyventojus kreipėsi didžiausių prekybos centrų ir ir Lietuvos žemės ūkio taryba atstovai, išplatinę pranešimus.


Prašo supratingumo

„Kreipiamės į Jus norėdami patikinti, kad darome viską, jog Jums ir Jūsų šeimoms netrūktų maisto ir kitų būtiniausių produktų. 

Bendradarbiaujame su Vyriausybe ir tiekėjais, kad prekės kuo greičiau pasiektų sandėlius ir atsidurtų lentynose.  Internetinės parduotuvės taip pat dirba pilnu pajėgumu, kad kuo greičiau Jums pristatytų reikiamus produktus. Todėl prašome Jūsų supratingumo, jei dėl itin išaugusios paklausos nespėjame tuoj pat užpildyti lentynų ar pristatyti užsakymų.

Mes dėkojame visiems mūsų kolegoms parduotuvėse ir tiekimo padaliniuose, kurie dieną ir naktį dirba tam, kad Lietuvoje netrūktų maisto produktų.

Šiuo metu mums reikia Jūsų pagalbos ir abipusio bendradarbiavimo. 

Tik visi kartu, rūpindamiesi vieni kitais, galime įveikti koronaviruso (COVID-19) keliamus iššūkius mūsų visuomenei. Savo pirkėjų prašome būti atsakingais ir nepasiduoti panikos bangai apsipirkinėjant. Suprantame Jūsų susirūpinimą, tačiau perteklinis pirkimas sukelia sunkumus visai visuomenei. 

Todėl raginame Jus išlikti ramiais ir sąmoningais, protingai planuoti savo apsipirkimų grafiką, nesilankyti parduotuvėse per dažnai ar be pagrįstos priežasties.

Raginame Jus neiti į parduotuves, jei jaučiate peršalimo simptomus, laikytis rekomenduojamo (bent vieno metro atstumo) tarp pirkėjų ir darbuotojų –  ir taip apsaugoti vieni kitus ir parduotuvės personalą, kuris šiuo metu dirba padidintu pajėgumu.

Mes ir toliau imsimės visų įmanomų priemonių užtikrinti, kad maisto tiekimo grandinė veiktų  įprasta tvarka ir be sutrikimų. 

Saugokime save, savo šeimas ir aplinkinius žmones“, – bendrovės „Grūstė“, „Palink“, „Lidl Lietuva“, „Maxima LT“, „Rimi Lietuva“. 


Patenkins vidaus rinką

Priemonės nukreiptos prieš koronaviruso plitimą, nesutrukdys šalies žemdirbiams visiškai patenkinti vidaus rinkos maisto poreikių. Tokį pranešimą išplatino ir Lietuvos žemės ūkio taryba.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino priemones, kurių tikslas sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje.

Lietuvos žemės ūkio Taryba, kurios nariai gamina apie 80 proc. šalies žemės ūkio produkcijos, atsakingai pareiškia: žemdirbiai yra visiškai pajėgūs užtikrinti maisto pramonės aprūpinimą aukščiausios kokybės žaliavomis.

Šalies žemdirbių pagaminta žemės ūkio produkcija, iš kurios gaminami maisto produktai, visiškai atitinka ES kokybės ir maisto saugos standartus, įskaitant aplinkosaugos reikalavimus, dažnai juos viršydama. Tai liudija net tik vidaus rinkos vartotojų pripažinimas, bet ir sėkminga eksporto plėtra į ES bei trečiųjų šalių rinkas, kur paprastai patenka didesnė dalis Lietuvoje pagamintos augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos.

Lietuvos žemės ūkio taryba pritaria savalaikėms LRV pastangoms bei ryžtingiems sprendimams užkirsti kelią plintančiai pandemijai ir ragina šalies gyventojus nepanikuoti ir pasitikėti šalies žemės ūkio ir maisto pramonės sektorių gebėjimais aprūpinti mūsų šalies gyventojus saugiu maistu.

Lietuvos žemės ūkio taryba: Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos  žemės ūkio kooperatyvų asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija, Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacija, Lietuvos arklių augintojų asociacija, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacija.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.