Kas kelis mėnesius dalinami maisto daviniai, skiriami iš ES paramos fondo, Kėdainių miesto seniūnijos nepasiturintiesiems šįkart žymiai gausesni – žmonės gavo ne tik maisto produktų, bet ir reikalingų higienos priemonių. Tiesa, šių metų kovo mėnesio maisto paketai buvo ypač skurdūs – vos du produktai: konservų dėžutė ir sausi pusryčiai. Tąkart skurstantieji buvo nepatenkinti, mat kelionė iki paramos dalinimo vietos kai kuriems išėjo netgi brangiau nei pati parama.

Šįkart maisto daviniai buvo žymiai gausesni, tad kraštiečiai neslėpė džiaugsmo. „Žinoma, kad gerai tokią paramą gauti. Vis šioks toks palengvinimas“, – kalbėjo paramos atsiimti atėjusi moteris.

Maisto produktai ir higienos prekės

Sunkiai besiverčiantys žmonės, kaip ir iki šiol, sulaukė miltų, konservuotų žirnelių, kiaulienos konservų, sausų pusryčių ir konservuotos burokėlių sriubos. Be šių produktų, taip pat buvo dalinamas muilas, šampūnas, dantų pasta ir skalbimo skystis. Parama Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje esančiame sandėlyje, buvo atiduodama visą šią savaitę. Išdalinimui buvo paruošta 1020 davinių, kurie skirti nepasiturinčiai gyvenančioms 570 šeimų. Atsižvelgiant į šeimos narių skaičių, kiekvienam asmeniui skiriama po vieną davinį.

„Produktai yra įprasti, tik nėra kruopų. Jų, kiek pastebėjau, ateinantys žmonės tikrai nepasigenda, – sakė Ona Janušauskienė, seniūnijos socialinio darbo specialistė. – Žmonės dažniausiai norėtų gauti cukraus, aliejaus – produktų, iš kurių galima daugiau ką nors pagaminti. Šį kartą duodame ir higienos prekių – jas daliname du kartus per metus. Žmonės išeina patenkinti, labai daug jų padėkoja. Ypač dėkingi senyvo amžiaus žmonės, gaunantys mažas pensijas, nes tokia parama jiems didelė paspirtis.“

Dažniausiai ateina vieniši žmonės

Dažniausiai paramos ateina vieniši žmonės. „Senyvo amžiaus žmonių nėra labai daug, nes dauguma jų gauna pensijas. Ateina žmonės, kurie gauna šalpos pensijas, pavyzdžiui, per mėnesį – vos 118 eurų… Daug yra šeimų su vaikais – nors tėvai ir dirba, tačiau yra nepasiturintys, todėl gali gauti paramą. Labai daug ateina vienų žmonių. Nors kai kurie ir gali dirbti, tačiau gal tingi, nors kiekvieną kartą ateina pas mus to davinio atsiimti. Nors nežinia – reikia jiems to maisto ar ne. Vyrai atrodo sveiki, pilni jėgų, bet kažkodėl nedirba“, – pastebi specialistė.

Paramą gali gauti gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį, t.y. 183 eurų. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 183 eurus per mėnesį.

Šiemet tai – trečias paramos dalijimas. Maisto produktai gyventojams dalinami 6 kartus: vasario-kovo, balandžio, birželio ir preliminariai rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais.

Iš viso 2019–2020 metais maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti skirta 24 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

Šį kartą nepasiturintieji gavo ne tik maisto produktų, bet ir higienos priemonių.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.