Savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje kėdainiečiai buvo tarp dosniausių aukotojų, nupirkę ir paaukoję maisto produktų, kurių vertė – daugiau kaip šeši tūkstančiai eurų.

Pasak akcijos organizatorių, visoje Lietuvoje praėjusį penktadienį ir šeštadienį vykusios akcijos metu nepasiturinčiųjų maitinimui paaukota daugiau nei 287 tūkst. vienetų įvairių maisto produktų, kurių vertė viršija 300 tūkst. eurų. Be penkių didžiųjų Lietuvos miestų dosniausi buvo Kėdainių, Alytaus, Jonavos, Šilutės, Mažeikių ir Utenos miestų gyventojai.

Maisto banko Panevėžio padalinio vadovės Justinos Tubienės preliminariais duomenimis, kėdainiečiai geradariai akcijos metu paaukojo 6 108 vienetus maisto produktų, kurių vertė 6 305 eurų. Kėdainiečiai aukojo 2 296 kartus.

Maisto banko akcijoje Kėdainiuose dalyvavo 102 savanoriai, devynios parduotuvės.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius sako, kad aukojimų tendencijos išlieka panašios kaip ir pernai. Daugiausia žmonės aukojo makaronų, kruopų, aliejaus. Pastebima, kad vis daugiau visuomenės narių nepasiturintiems aukoja formuodami maisto  krepšelius. Didžioji dalis surinktų maisto produktų nepasiturinčius pasieks dar iki Kalėdų.

 „Neslepiame, jog suorganizuoti šių metų akciją buvo ypatingai sudėtinga – iki pat paskutinės akcijos minutės keitėsi dalyvaujančių organizacijų ar padedančių savanorių skaičiai – vieni sužinodavo, kad turėjo kontaktą su COVID sergančiu asmeniu ir buvo priversti izoliuotis, kiti tiesiog pajusdavo peršalimo simptomus ir likdavo namuose, todėl koordinavimo buvo labai daug, tačiau esame labai dėkingi mūsų savanoriams ir organizacijoms-partnerėms, jog skyrė labai didelį dėmesį saugumui ir nerizikavo nei savo, nei aukotojų sveikata. Žinant šios „Maisto banko“ akcijos aplinkybes,  rezultatai daugiau nei džiuginantys, todėl esame be galo dėkingi kiekvienam aukojusiam, savanoriavusiam, palaikiusiam geru žodžiu. Tik bendru visų darbu ir vienybe ši akcija įvyko ir to dėka nepritekliuje gyvenantys žmonės galės džiaugtis maistu ant savo stalo,“ – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius. 

Nespėję paaukoti maisto produktų, prisidėti prie nepasiturinčiųjų maitinimo gali skambindami trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai) ar aukodami internetu www.maistobankas.lt/paremk.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.