Kovo 17–18 dienomis Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks kasmetinė „Maisto banko“ akcija, skirta paremti skurdžiau gyvenančius asmenis, kad jiems netektų alkti, svarstyti, ką valgyti patiems ar iš ko paruošti sotesnį valgį savo vaikams.

Užklupusi sunki liga, darbo ar šeimos maitintojo netektis, gaisrai bei kitos negandos kartais žmones įstumia į tokią situaciją, kai jau nebegali sudurti galą su galu, nebegali įpirkti smarkiai pabrangusių maisto produktų, turi pirkti tik pačius pigiausius, menkaverčius gaminius. Kai kas net eina miegoti taip ir nevalgę vakarienės… Statistika byloja, kad su skurdu susiduria kas penktas šalies gyventojas.

„Maisto bankas“ kviečia nepalinkti tokių žmonių užribyje ir ištiesti jiems pagalbos ranką. Vienas iš būdų padėti – paaukoti ilgai negendančių maisto produktų organizacijoms, kurios rūpinasi nepritekliuje gyvenančiais asmenimis.

Paremkime saviškius

Pavasarinės „Maisto banko“ akcijos metu Kėdainiuose paramą rinks mūsų rajone veikiantys labdaros ir paramos fondai „Tavo svajonė“, „Teen Challenge“, „Vilties švyturys“, taip pat Kėdainių pagalbos šeimai centras, Kėdainių rajono moterų krizių centras, viešoji įstaiga „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“, Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, Kėdainių dekanato „Caritas“, vaikų ir jaunimo centras ,,Laiptai į viltį“ bei asociacija „Trinus“. Šių organizacijų savanoriai jūsų paramos lauks visose „Maxima“, „IKI“ ir „Lidl“ parduotuvėse („Norfa“ nedalyvauja) kovo 17 d. nuo 15 iki 20 val. ir kovo 18 d. nuo 10 iki 20 val.

Galima aukoti šių ilgai negendančių maisto produktų: makaronų, kruopų, miltų, aliejaus, cukraus, taip pat prašoma nupirkti kavos, arbatos, šokoladų, uogienių, konservuotų vaisių ir daržovių ar pan. Visa tai bus galima palikti „Maisto banko“ akcijos ženklu paženklintuose vežimėliuose šalia kasų.

Nelikite abejingi, nes juk artėja Velykos, tad paaukoti maisto produktai praturtins ne tik kasdienį, bet ir šventinį nepasiturinčiųjų stalą.

Jei šį savaitgalį neplanuojate eiti į prekybos centrus apsipirkti, aukoti skurstantiesiems galite ir kitais būdais: internetu  www.maistobankas.lt/paremk arba skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai). Kiekvienas euras yra labai svarbus, nes maisto stokojančių asmenų vis daugėja.

Kėdainiečiai yra geros širdies

„Maisto banko“ rengiamos akcijos rodo, kad Kėdainių rajono žmonės yra dosnūs ir noriai atsiliepia į prašymus padėti skurdžiau gyvenantiems kraštiečiams. Net respublikos mastu mes esame vieni iš lyderių.

Pasak „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovės Justinos Tubienės, praėjusios „Maisto banko“ akcijos metu Kėdainių organizacijoms buvo paaukota net 7 090 vnt. įvairių maisto produktų (3 758 kg), kurių vertė – beveik 9 000 eurų. Tarp Panevėžio padaliniui priskirtų 12-os rajonų kėdainiečiai buvo antri, o visos Lietuvos mastu – septinti.

„Dėkojame kiekvienam prisidėjusiajam ir prašome visus, kas galite, vėl ištiesti pagalbos ranką į sunkias gyvenimo situacijas patekusiems žmonėms“, – į geros valios kėdainiečius kreipiasi „Maisto banko“ atstovė, kviesdama visus aktyviai dalyvauti kovo 17–18 dienomis vyksiančioje pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje.

Kovo 17-18 d. parduotuvėse vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kuri Lietuvoje organizuojama jau 34-ąjį kartą. Paremti maistu stokojančius kviečiami 70 skirtingų Lietuvos vietovių gyventojai, o suaukoti produktai bus išskirstyti 323 Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios paramą išdalins sunkiau gyvenantiems žmonėms.

Jaučia ilgo galiojimo maisto produktų trūkumą

„Kovą sutikome visai nebeturėdami ilgo galiojimo maisto produktų atsargų, o prašančiųjų pagalbos skaičius, deja, auga kas mėnesį. Žmonėms bandome pagelbėti nuo iššvaistymo išsaugotais produktais, ūkininkų nerealizuotomis, bet paramai atiduotomis daržovėmis, tačiau jų nepakanka. Todėl dedame dideles viltis į šių metų „Maisto banko“ akciją. Nuo jos priklausys, kaip ilgai ir kokiam žmonių skaičiui galėsime padėti“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Pasak jo, visuomenės suaukotas maistas ypač gelbsti atokesnėse vietovėse gyvenančius žmones. „Jeigu miestuose stengiamės išdalinti kuo daugiau išsaugoto maisto, kuris dažniausiai galioja paskutinę dieną, tai į kaimiškas vietoves, mažesnius miestelius, kuriuose nėra mūsų padalinių – vežame ilgo galiojimo maisto produktus. Savanoriai tiesiog paruošia didesnius paketus, jų žmonėms užtenka ilgiau“.

Labiausiai reikia aliejaus, miltų ir konservų

Praėjusiais metais pavasarinės ir rudeninės „Maisto banko“ akcijų metu suaukotas maistas buvo išdalintas 67 847 žmonėms – senjorams, neįgaliesiems, vaikus globojančioms šeimynoms, nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams, gausioms šeimoms, vienišiems tėvams.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius pastebi, kad stokojančius vis labiau džiugina patys paprasčiausi maisto produktai. „Jei seniau daugiausiai šypsenų pravėrus paramos maišelį sukeldavo papildomai pridėtas arbatos pakelis ar sausainiai, tai šiuo metu žmonės labiausiai džiaugiasi gavę aliejaus ar miltų. Bendrai, aliejus šiuo metu yra pats populiariausias ir labiausiai prašomas maisto produktas, toliau rikiuojasi konservai ir miltai. Tad norint padaryti žmogui šventę reikia labai nedaug – aliejaus, miltų ir kažkam gyvenimas tampa daug šviesesnis“.

Tuo pačiu S. Gurevičius priduria, kad nemaža dalis žmonių kreipiasi tik laikinos pagalbos – kol situacija pagerės. „Žmonės ateina su labai aiškiais prašymais – padėti tik tol, kol pasibaigs šildymo sezonas ar kol vaikams pasibaigs atostogos ir jie vėl galės nemokamai pavalgyti mokyklose. Tad pagrindiniai baziniai maisto produktai ir yra geriausia laikinoji pagalba“.

Titulinė nuotrauka: Nupirktus ilgo galiojimo produktus bus galima palikti pas paramą renkančių organizacijų savanorius, kurie kovo 17–18 dienomis budės MAXIMA, LIDL ir IKI parduotuvėse. („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)