„Būtina, kad mažo vaiko aplinkoje būtų tvarka ir pastovumas, nes vaikas kuria pats save iš elementų, esančių aplinkoje“( M. Montessori).

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ Montessori metodu dirbama jau tris dešimtmečius. Laikai keičiasi, pasikeitė gyvenimas aplink mus, bet didžioji mokytojų išmintis slypi gebėjime išlaikyti ir taikyti pasiteisinusią pedagoginę praktiką, tinkamus vaikų ugdymo metodus. Ar galima ginčytis su mintimi, kad vaikui savarankiškai veikiant, jis atranda daug įvairių dalykų ir patiria džiaugsmą ir pasitenkinimą? Ar galime paneigti, kad gyvenant bendrą gyvenimą turime gerbti šalia esančiųjų teises, todėl turime laikytis tam tikros tvarkos? Suaugusiųjų pareiga – pažinti vaiką, sukurti sąlygas, padedančias atsiskleisti vaiko prigimčiai. Taip, tai M.Montessori mintys. Šiais laikais tėvai gali rinktis iš daugybės ugdymo įstaigų ir metodų, kurie, jų nuomone, būtų tinkami jų vaikui ir tai yra teisinga. Kuo tėveliai daugiau žinos, tuo labiau pasiseks jų vaikams, nes tėveliai supras, kokį svarbų darbą atlieka mokytojas.

Vienas geriausių Montessori sistemos dalykų – tai kur kas daugiau nei vien vaikų ugdymo būdas. Tai būdas mokyti vaiką ir būti su juo. Grupėse yra tinkamai paruošta aplinka, priemonės, kurios patenkina skirtingus vaiko vystymosi poreikius augant ir vystantis savo tempu. Paruoštoje Montessori aplinkoje vaikas ugdosi meilę tikslingai veiklai, abipusei pagalbai ir bendradarbiavimui, gebėjimui laisvai dalintis, patirti mokymosi džiaugsmą. Grupėse sudarytos palankios sąlygos vaikų socialiniam ugdymui, nes grupes lanko mišraus amžiaus vaikai. Vaikai išmoksta globoti mažesnius draugus, geranoriškai padeda įvairiose situacijose, drąsiai reiškia savo nuomonę, ugdo pasitikėjimą savimi.
Mūsų darželyje dirba savo srities profesionalai, nuoširdžiai mylintys savo darbą. Kiekvienais metais kviečiame tėvelius atvykti stebėti mūsų veiklą ir įvertinti vaikų padarytą pažangą, pedagogų darbą, sukurtą aplinką. Visus atsiliepimus ir pasiūlymus kruopščiai analizuojame ir stengiamės pritaikyti tolimesnėje veikloje. „Esu čia ir dabar. Esu Montessorinėje veikloje…Vaikų daug, bet grupėje tyla, susikoncentravimas. Visi tyliai pasirenka savo veiklą ir pasineria į ją. Kiekvienas mažas žmogutis individualiai dirba savo mažam pasaulyje ant savo veiklos kilimėlio. Nuostabu! Likau sužavėta!!! Ačiū už galimybę pabūti kartu! Ačiū už puiku ugdymą“ (Vakarės mama).

Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ vyr. mokytoja Emilija Starkienė, vyr. mokytoja Renata Miglinskienė

Panašios naujienos