Devyni visiškai nauji akinukai Dotnuvos seniūnijos mažiesiems gyventojams bei dar septyni Surviliškio seniūnijos vaikams – tiek akinių Kėdainių moterų LIONS klubo narės padovanojo mažiesiems šių dviejų seniūnijų gyventojams.


Dotnuvos ir Surviliškio seniūnijų patalpose vaikučiams buvo padovanoti ne tik akinukai, bet ir vitaminai bei mielos atminimo dovanėlės. Be to, dvi dienas iki baigiamojo renginio klubietės su vaikais ėmėsi visokių įdomių veiklų – žaidė, lipdė, mankštino akeles bei įdomiai leido laiką.

Projektas vystomas jau trečius metus

Sigita Skarupskienė, viena klubo Kėdainių moterų LIONS klubo narių sakė, kad tokie susitikimai su seniūnijose gyvenančiais vaikais yra labai malonūs ir įkvepiantys. Negana to, visos klubo narės džiaugiasi galėdamos prisidėti prie vaikų regėjimo problemų sprendimo.

„Mūsų projektas „Keliaujanti akyloji palapinė“ jau yra tapęs tradiciniu, vykstantis jau trečius metus. Už gautus projektinius pinigus mes vykstame į seniūnijas, kur praleidžiame po dvi dienas: čia gyvenantiems vaikams iš gana sunkiau besiverčiančių šeimų dovanojame akinukus. Žinoma, tiems vaikams, kurie turi regėjimo problemų ir kuriems akinukai yra ypač reikalingi. Dažnas iš mūsų tikriausiai žino, kiek tie akinukai kainuoja ir kad dažnam juos įsigyti yra išties sudėtinga“, – pabrėžė S. Skarupskienė.

Veiklos kryptis – pagalba silpnaregiams

Per trejus metus „Keliaujanti akyloji palapinė“ aplankė jau ne vieną seniūniją – Dotnuvos buvo jau devintoji.

„Viso projekto metu iš viso jau esame nupirkę 95 akinukus. Jei skaičiuotume ir kitus prašymus, kuomet į mus besikreipiantieji prašo padovanoti akinių, šis skaičius būtų dar didesnis – esame nupirkę ir padovanoję maždaug 217 akinių. Didžiausią dėmesį kreipiame silpnaregiams, nes pasaulinės asociacijos LIONS klubo pati pagrindinė veiklos kryptis – pagalba žmonėms, turintiems regos problemų“, – kalbėjo S. Skarupskienė.

Abi stovyklos dienas vaikai buvo užimti įdomiomis ir prasmingomis veiklomis: jie lipdė iš keramikos, bendravo vienas su kitu, darė mankšteles akims pagal specialią Narbekovo techniką.

„Vaikai labai atsiskleidė ir pasirodė kūrybingi, nuoširdūs, užsidegę kūrė ir dirbo. O mums, klubo narėms, tai suteikia didelį džiaugsmą“, – kalbėjo pašnekovė. Po užsiėmimų vaikai su klubo narėmis vyko į optiką, kur vaikams buvo patikrintos akys bei specialiai jiems parinkti akinukai. Vėliau, baigiamojo renginio metu, akinukai kartu su kitomis mielomis dovanėlėmis buvo įteikti vaikams.

Lėšos – ir rajono savivaldybės biudžeto

Pasak LIONS klubo narės, šis projektas bus tęsiamas ir toliau – žadama, kad akyloji palapinė aplankys ir kitas rajono seniūnijos. Šių metų „Keliaujančios akylosios palapinės“ projektui įgyvendinti buvo skirta 2600 eurų, juos skyrė Kėdainių rajono savivaldybė. Šios lėšos buvo panaudotos akinukų pirkimui bei akių gydytojo paslaugoms. Iš savų lėšų „liūtės“ organizavo stovyklaujančių vaikų maitinimą.

„Esame labai dėkingi visiems mūsų klubo rėmėjams, prisidedantiems prie mūsų veiklos, padedantiems džiuginti mažuosius“, – dėkojo S. Skarupskienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.