Kėdainių moterų LIONS klubo gretose – kelios dešimtys aktyvių, jautrių, visada į pagalbą skubančių moterų. Tradiciškai, gegužės mėnesį liūtės susirenka į naujos klubo prezidentės inauguraciją, pasidžiaugia nuveiktais darbais, pasidalina ateinančių metų darbų planais.

Tiesa, moterys prisipažino, kad praėję metai klubo narėms buvo gana sudėtingi: lapkričio mėnesį iš prezidentės pareigų savo noru išėjo Jūratė Judickienė. Tačiau jos pareigas perėmė Vilija Mockuvienė, kuri pastarojo susirinkimo metu ir buvo oficialiai inauguruota naująja klubo prezidente. Regalijas jai perdavė pirmoji klubo prezidentė Sigita Skarupskienė.

Jau pelnė kraštiečių simpatijas

Pasak naujosios vadovės, kelios dešimtys klubo narių dirba iš idėjos, aukodamos savo laisvą laiką, tačiau už šią veiklą negaudamos jokio atlygio. Jas, visas moteris vienija paprasčiausias noras: padėti kitam.

„Labiausiai džiugina faktas, kad mūsų klubas atranda vis daugiau žmonių, kurie supranta ir padeda mums vykdyti įvairius projektus ir veiklas, – kalbėjo V. Mockuvienė. – Mūsų klubą jau žino ir atpažįsta, o bičiulių ratas kasmet vis auga bei platėja. Galiu paminėti įvykį, kai artėjant mūsų tradicinei tulpių akcijai, prisėdau ir dešimčiai rajono bendrovių parašiau elektroninius laiškus. Ir maždaug per 15 minučių sureagavo „Linėja transport“ atstovai.

Ta greita reakcija buvo ir dėl to, kad šios įmonės atstovai nuolat lankosi mūsų renginiuose, jie girdi apie mūsų darbus, žino, kad mes sau pinigų neskiriame: kai kas bando ir taip pasakyti, kad mes organizuojame renginius ir dar neva sau atlyginimus išsimokame. Taip tikrai nėra. Mes dirbame iš idėjos, aukojame savo laisvą laiką, o visos aukos atitenka tiems, kam labiausiai ir reikia. Gyvuojame ne pirmus metus, tad prašyti paramos mums yra žymiai lengviau, nes vis daugiau žmonių sužino, kad liūtės nėra šiaip sau susibėgančios moterys, bet jos daro gerus darbus.“

Nuolat sulaukia pagalbos prašymų

V. Mockuvienė pasakojo, kad darbų per tuos metus nuveikta išties nemažai. „Ačiū visiems klubo rėmėjams, kurie mums leidžia būti tuo laidininku, padedančiu žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Praėjusiais metais vykdėme savo tradicinį projektą „Akyloji palapinė“, kurios metu geriems darbams buvo panaudota per 7 tūkst. eurų.

Vykdėme projektą „Miestas visiems“, kuomet buvo klijuojamos fluorescensinės juostelės prie įvairių įstaigų, prekybos centrų. Džiaugiamės, kad galėjome padėti cukriniu diabetu sergančiai mergaitei – pačios lipdėme kalėdinius angeliukus, o per kalėdinę mugę juos siūlėm kraštiečiams įsigyti. Tad mergaitei būtinoms medicininėms priemonėms buvo paaukota per 600 eurų“, – gerus nuveiktus darbus vardijo LIONS klubo vadovė.

Pavasarį liūtės pakvietė kraštiečius į Manto Jankavičiaus koncertą, kurio metu buvo surinkta daugiau nei 4 tūkst. eurų: jie bus skirti kitų gerų darbų įgyvendinimui. „Jau esame suplanavusios, kad vienai mergaitei padėsime sutvarkyti dantukus, kad sulaukusi aštuoniolikos metų ji galėtų pirmą kartą plačiai nusišypsoti. Perkame daugiavaikei šeimai malkas, kad ji galėtų šiltai gyventi, protinę negalią turintiems žmonėms padėsime atnaujinti jų namus.

Dalyvaujame tulpių akcijoje – pardavinėjame gėles, o surinktos lėšos yra skiriamas vaikų pratybų sąsiuviniams. Tiesiog neįmanoma suskaičiuoti, kiek tų darbų padaryta! Kiekvieną mėnesį mes sulaukiame mažiausiai 5–6 pavienių žmonių prašymų padėti. Daugiausiai prašoma nupirkti akinių, o mes stengiamės kiekvieno prašymą išpildyti“, – šypsojosi V. Mockuvienė.

Dėkojo visiems geradariams

Klubas jau žengia į penktuosius veiklos metus, tad narės jaučia įpareigojimą neapleisti veiklų ir projektų, kurie buvo įgyvendinami iki šiol. Jau kitą mėnesį prasidės „Akylosios palapinės“ projektas. Kasmet šio projekto dėka yra nuperkama apie 50 akinukų vaikams. Toliau bus bendraujama su senelių namais, gyvenimo namais sutrikusio intelekto asmenims. Už kraštiečių suaukotus pinigus, liūtės jau yra nupirkusios ir padovanojusios šioms įstaigos ne tik būtinų buities daiktų, bet ir vitaminų bei maisto papildų sveikatos išsaugojimui.

„Visų klubo aktyvisčių vardu noriu padėkoti visiems, kurie padeda, kas mus supranta. Tikiuosi, kad jie mūsų veiklų neapleis, o rėmėjų ratas tik plėsis. Tad ir gerų darbų galėsime padaryti dar daugiau“, – dėkojo naujai inauguruota Kėdainių moterų LIONS klubo vadovė V. Mockuvienė.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.