Penktuosius veiklos metus šiemet minintis Kėdainių moterų LIONS klubas neseniai pagausėjo trimis naujomis narėmis ir išsirinko naują prezidentę. Nors planus pristabdė nelemtasis koronavirusas, moterų noras daryti gerus darbus neblėsta. „Darome tai, ką turime daryti – esame laidininkas tarp tų, kas gali dalinti, ir tų, kam reikia pagalbos“, – tvirtina veikliosios kėdainietės.


Rūpinasi vaikais

Pasak pastaruosius porą metų klubui vadovavusios Vilijos Mockuvienės, 2019–2020 veiklos metai pasižymėjo gerų darbų gausa. Tradicinėje kėdainiečių Kraujo donorystės akcijoje 22 donorai paaukojo 11 litrų kraujo. Džiugu, kad kėdainietėms sėkmingai pavyko įsijungti į „Lions Quest“ programos plėtrą – Tulpių akcijoje kėdainietės pardavė 552 žiedus gėlių, o už gautus 1 104 eurus buvo pirktos būtinos mokymo priemonės Krakių, Atžalyno, Šviesiosios, Josvainių gimnazijų, J. Paukštelio progimnazijos ir lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtiniams.

„Smagu ir dėl tradiciniu tapusio vasaros projekto „Akyloji palapinė šeimoms“. Šįkart jis aplankė Dotnuvos bei Surviliškio seniūnijas. Įsisavinus 2 600 eurų, buvo surengta daug prasmingų renginių bei mokomųjų užsiėmimų socialinės atskirties šeimoms, o dvidešimčiai vaikų ne tik patikrintas regėjimas, bet ir nupirkti akinukai“, – pasakojo V. Mockuvienė.

Į gerų darbų sąskaitą nukeliavo ir 1 161 euras – ši suma paaukota geros širdies kraštiečių, kurie Miesto gimtadienio šventėje pirko LIONS klubo narių rankomis pagamintas molines širdeles.


Prisideda kraštiečiai

Moterų iniciatyvas remia nemažai kraštiečių – pavyzdžiui, ūkininkas Rimantas Žebarauskas per kelis kartus dovanojo apie 6 tonas bulvių. Jos išdalintos Krakių, Josvainių, Dotnuvos, Šėtos, Šlapaberžės senelių namų gyventojams, neįgaliesiems, vienišiems senjorams. Odontologijos klinika „Burnos priežiūros specialistai“ krakiškei Justei įsipareigojo sutvarkyti dantukus. Paslaugos kaina – maždaug 5 000 eurų.

Kaunietės Brigitos iniciatyva gauta įvairių vitaminų bei maisto papildų maždaug už 10 tūkstančių eurų. Jie teko minėtų senelių namų gyventojams, taip pat senjorams. Vitaminai dalinti ir per seniūnijų ambulatorijas.

Beveik dvejus metus Kėdainių moterų LIONS klubui vadovavusi Vilija
Mockuvienė (kairėje) ir naujoji prezidentė Jurgita Grigarienė
.


Kalėdines šventes moterys pasitiko megzdamos kojines, kurias dovanoja senelių namų gyventojams. Šįkart pradžiuginti 79 senjorai. Bičiuliams švenčiant ypatingas progas, jie lankomi su dovanomis – Krakių senelių namai gavo būtinų paklodžių už 180 eurų, o dotnuviškiai buvo apdovanoti daržo lysvėmis ir sėklomis, jos atsiėjo apie 100 eurų.

„Dėkoju visoms moterims už jų atsidavimą klubui, o visiems klubo draugams – už supratimą ir palaikymą“, – nuoširdžią padėką išsakė
pašnekovė.


Pagalba kraštiečių šeimoms

Pastaruosius Kėdainių moterų klubo veiklos metus ženklina tradicinių ir naujų gerų darbų gausa. Štai Kėdainiuose gyvenančiai šeimynai, kuri augina trynukus, padovanotas kompiuteris, o nuolat globojamai Simutei, kaip ir kasmet, nupirkti atnaujinti akinukai.

Dar vienam nuolat globojamam berniukui Ignui nupirkta vitaminų už 100 eurų bei akinukai už 79 eurus. Akinukai parūpinti ir Norbertui bei Orintai. Dviejų jaunuolių – Gyčio ir Airido, kurie patyrė sunkias stuburo traumas, gydymui skirta po 500 eurų. Ligų turinčioms Gabijai ir Tatjanai skirta po 300 eurų parama.

Savarankiško gyvenimo namuose gyvenantiems neįgaliesiems kosmetiniam remontui paaukota 300 eurų. Daugiavaikei mamai iš Dotnuvos nupirkta
malkų.

Klubo moterys tiesiog iš mirties nagų išplėšė naujagimę mergytę, nupirkusios maisto ir drabužėlių, kai ją auginančią šeimą ištiko bėdos.


Pagausėjo gretos

Kėdainių klubo moterys nelieka nuošalyje nuo kitų klubų gerų darbų – dalyvaudamos kolegų renginiuose kėdainietės paaukojo 725 eurus. O kilus koronaviruso grėsmei, jos už 600 eurų nupirko medikams būtinų apsisaugojimo priemonių.

O kadangi klubas ne tik tarnauja, bet ir bendrauja, moterys randa laiko ir savęs pradžiuginimui – šįkart drauge apsilankyta Nacionaliniame operos ir
baleto teatre.

„Nuveikta daug jau tradiciniais tapusių darbų, tačiau šis pavasaris atnešė daugybę iššūkių, pavyzdžiui, teko nukelti tradicinį paramos renginį. Tačiau bendraudamos per atstumą rėmėme tuos, kam reikėjo pagalbos – buvo perkami akiniai, vaistai, vitaminai, padėta Gyčiui, kurio gydymui susitelkė daug geradarių žmonių, reabilituotis“, – pasakojo V. Mockuvienė.

Šie metai taip pat nestokos veiklos ir gerų darbų. Juo labiau kad prie Kėdainių moterų LIONS klubo prisijungė trys veiklios kėdainietės: Justina Kočetova, Jūratė Griciuvienė ir Kristina Čiurylienė. Na, o švelnėjant karantinui moterys susirinko į tradicinę klubo vadovių inauguravimo šventę.

Beveik dvejus metus klubui vadovavusi V. Mockuvienė prezidentės regalijas perdavė Jurgitai Grigarienei.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.